SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Do 19 lutego 2016 roku wszystkie drony w USA z obowiązkiem rejestracji

Federalna Administracja Lotnictwa zdecydowała, że w USA właściciele wszystkich cywilnych dronów o wadze większej niż 22,6 kilograma muszą je zarejestrować. W przeciwnym wypadku grożą im wysokie grzywny i więzienie.

Article

O nowych przepisach dotyczących użycia dronów Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) poinformowała w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej.

Wprowadzone regulacje przewidują, że wszystkie cywilne drony o wadze przekraczającej 50 funtów (ponad 22,6 kg) muszą zostać zarejestrowane w FAA do dnia 19 lutego 2016 r.

Podczas rejestracji właściciel bezzałogowego pojazdu będzie musiał podać swoje imię i nazwisko, adres domowy oraz adres e-mail. W zamian otrzyma odpowiedni certyfikat, który powinien umieścić na kadłubie drona.

Za dokonanie rejestracji przewidziana jest opłata w wysokości 5 dol., jednak FAA zapowiada, że użytkownicy dronów, którzy dokonają rejestracji jako pierwsi zostaną zwolnieni z tych kosztów. Amerykański regulator przestrzeni powietrznej ostrzega jednocześnie, że za brak wspomnianego certyfikatu właściciel drona może zapłacić karę w wysokości do 250 tys. dol. oraz trafić na 3 lata do więzienia.

FAA od dłuższego czasu chciała uregulowania kwestii dronów, bowiem amerykańskie władze obawiają się po pierwsze możliwości katastrof w ruchu powietrznym spowodowanych przez latające roboty, po drugie zaś wykorzystania pojazdów bezzałogowych do działań przestępczych, w tym także terrorystycznych.

USA nie są jedynym krajem, który poszukuje prawnych rozwiązań dotyczących używania dronów. W marcu br. projekt rejestrowania tych urządzeń przedstawiła brytyjska Izba Lordów.

  • Więcej informacji:
  • Dron
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Do 19 lutego 2016 roku wszystkie drony w USA z obowiązkiem rejestracji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl