SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobre wyniki "Życia Warszawy"

Życie Warszawy liderem sprzedaży reklam na rynku warszawskim

Jak wynika z badań Agory Monitoring, o ponad 78 procent wzrosły wpływy reklamowe Życia Warszawy w 2003 roku w stosunku do 2002. To największa dynamika wzrostu sprzedaży reklam wśród dzienników warszawskich. Druga "Rzeczpospolita" zanotowała wzrost 33,6%, "SE" - 26,9%.

Według danych opublikowanych przez Agorę Monitoring, Życie Warszawy w 1 kw. 2004 w porównaniu z 1 kw. 2003 roku zwiększyło sprzedaż reklam o 53 procent.

Jednocześnie, Życie Warszawy zajmuje drugą pozycję za Gazetą Wyborczą, pod względem wartości sprzedaży reklam, z wynikiem 6,9 mln zł na koniec marca br.

Od 2001 roku, udziały w rynku, jak i wpływy z reklam Życia Warszawy systematycznie rosną. Trzy lata temu Życie Warszawy było na 4 miejscu za Metropolem, Super Ekspressem i Gazetą Wyborczą. W 2002 roku wywalczyło 3 lokatę. Od ubiegłego roku do chwili obecnej zajmuje drugie miejsce.

W ubiegłym roku swoje budżety reklamowe Życiu Warszawy powierzyło 1859 reklamodawców, co plasuje dziennik na drugim miejscu (za Gazetą Wyborczą) pod względem liczby obsługiwanych klientów.

Według Instytutu Monitorowania Mediów, Życie Warszawy jest trzecim medium w Polsce, na które powołują się inne media.

Od 16 stycznia Życie Warszawy dostępne jest w kioskach za 1 zł; w piątki za 2 zł z magazynem telewizyjnym i Kulisami.

Gazeta ukazuje się na Mazowszu od poniedziałku do soboty (od 1944 roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki "Życia Warszawy"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl