SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media Data Mind w miejsce PHD i Easy Media w Grupie OMD

Z początkiem października br. w Grupie OMD rozpocznie działalność nowy dom mediowy Media Data Mind. Ma zastąpić dotychczasowe agencje PHD i Easymedia. Jego szefową została Anna Nazar.

Jakub BierzyńskiArticle

Jak informują władze Grupy OMD, nowa formuła Media Data Mind ma wychodzić naprzeciw potrzebom klientów. Agencja powstaje, by ułatwić podejmowanie decyzji mediowych w oparciu o dane.

- Tworząc Media Data Mind chcemy zaoferować klientom nowe wartości. MDM będzie koncentrowało się na strategiach opartych na analizie danych, badaniach, big data. W centrum uwagi agencji znajdzie się zrozumienie drogi zakupowej klienta - powiedział Jakub Bierzyński, szef Grupy OMD.

MDM zastąpi w grupie agencje PHD (który nie znika z rynku, pozostaje w strukturach Media Direction) i Easymedia, którego formuła działania wyczerpała się.  - Media Data Mind chce być w awangardzie trendów, dlatego Grupa OMD podjęła decyzje o zmianach w ofercie - poinformowano w komunikacie.

Dział PR agencji odmówił szczegółowych informacji na temat nowego projektu do czasu jego oficjalnego startu.

Anna Nazar szefową Media Data Mind

Na czele nowej agencji stanie Anna Nazar związana z Grupą OMD od 5 lat, ostatnio na stanowisku group account directora. Wcześniej przez ponad 5 lat pracowała jako international account manager w MediaCom Warszawa (GroupM). W latach 2003-2008 była media plannerem buyerem w domu mediowym Zenith (Publicis Media).

Ma ponad 15 letnie doświadczenie w pracy w renomowanych domach mediowych. Wiedzę mediowca wykorzystywała we współpracy z największymi marketerami na rynku m.in. Procter and Gamble, Danone, McDonald’s, Grupy Żywiec i Huawei.

Przedstawiciele OMD nie odpowiedzieli nam, jakie funkcje zostaną powierzone w nowej strukturze osobom, które obecnie zarządzają agencjami PHD i Easymedia. Szefem tej ostatniej jest od kilkunastu lat Marek Wochna. Nie otrzymaliśmy też informacji na temat losów dalszej współpracy z obecnymi klientami obu tych agencji.

Prawie 500 mln zł w 2017 roku
 
W 2017 roku Omnicom Media Group, do której należą agencje OMD, PHD i Easymedia miała 496,26 mln zł przychodów i 17,99 mln zł zysku.

Dom mediowy PHD miał w ub.r. 29,64 mln zł., aż o 149,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Mimo tak wysokiej dynamiki agencja zamknęła ub.r. stratą w wysokości 250,9 tys. zł, wobec 226,9 tys. zł zysku netto w 2016 roku. W sprawozdaniu finansowym wyjaśniono, że był to efekt uzyskania nowych klientów na warunkach, których nie udało się wypełnić.

Natomiast dom mediowy Easymedia miał  20,72 mln zł przychodów, które wzrosły względem 2016 roku o 71 proc. Zysk netto spółki wzrósł o 0,71 proc., do 796,7 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Media Data Mind w miejsce PHD i Easy Media w Grupie OMD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl