SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W dom na Sadybie uderzył meteoryt, czyli nagły zwrot akcji w „Klanie”

„Klan” jako najdłużej emitowany serial codzienny TVP, przyzwyczaił nas do różnych niespodzianek fabularnych. Jednak uderzenie meteorytu w dom na Sadybie, które miało miejsce w środowym odcinku, zaskoczyło widzów serialu.

„Klan”, TVP1 Article

W środowym odcinku „Klanu”, gdy Ela (Barbara Bursztynowicz) i Jerzy (Andrzej Grabarczyk) Chojniccy planują położyć się spać i rozmawiają o tym, jak szybko minął im ten rok, a Jerzy przygotowuje do użytku swój aparat CPAP (bohater cierpi na bezdech senny i od lat w „Klanie” w ramach lokowania idei pojawiają się informacje o tym, jak leczyć tę przypadłość), nagle słyszą hałas. Gaśnie światło, więc szukają latarek i zastanawiają się, co się stało. Po chwili słyszą kolejny odgłos, widzą duże pęknięcie w ścianie domu, dodatkowo pęka też szyba w drzwiach do apteki. I następuje koniec odcinka.

Deszcz meteorów
We wcześniejszej scenie, inni bohaterowie rozmawiają o deszczu meteorów i o tym, że tej nocy można będzie go podziwiać. Scenarzyści przygotowali więc „podkład” fabularny pod wyjaśnienie wypadków w domu na Sadybie.

W kolejnych odcinkach bohaterowie będą przypuszczać, że w ich domu uderzył meteoryt, ponieważ znajdą fragmenty skały na terenie posesji. Z powodu uszkodzenia domu, Chojniccy przeniosą się do sąsiadów, gdyż będzie konieczny remontu dachu, wnętrz i naprawa instalacji elektrycznej. A jaki jest rzeczywisty powód wprowadzenia takiego wątku fabularnego?

Powód zmian w scenariuszu

W pobliżu domu w Podkowie Leśnej, gdzie od lat kręcone są zdjęcia do serialu „Klan”, udającego „dom na Sadybie”, trwa remont drogi i chodnika, przez co utrudniony jest dojazd do tej lokacji filmowej. Zanim więc remont się skończy, Chojniccy będą pomieszkiwać poza swoim „domem na Sadybie”.

To nie pierwszy raz, gdy w „Klanie” działy się rzeczy tak niecodzienne. Zdarzało się już w przeszłości, że Jerzy musiał bronić swojej rodziny przed włamywaczami i gonił ich z siekierą.


„Klan” to najdłużej emitowany serial codzienny w historii polskiej telewizji. Zadebiutował na antenie TVP1 w 1997.

Dołącz do dyskusji: W dom na Sadybie uderzył meteoryt, czyli nagły zwrot akcji w „Klanie”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ppp1
Serial według mnie ciągnięty mocno na siłę, jest na antenie co najmniej o dobrych kilka lat za dużo. Irytująca gra większości aktorów, głównie serialowych: Moniki, Pawła, Bożenki. Za długo ciągnięty jest wątek Teresy. Nie ma już stricte klanu Lubiczów, tylko Kazuniów.
22 6
odpowiedź
User
ppp1
Serial według mnie ciągnięty mocno na siłę, jest na antenie co najmniej o dobrych kilka lat za dużo. Irytująca gra większości aktorów, głównie serialowych: Moniki, Pawła, Bożenki. Za długo ciągnięty jest wątek Teresy. Nie ma już stricte klanu Lubiczów, tylko Kazuniów.
chodziło mi o kilka lat za długo :)
15 3
odpowiedź
User
Facepalm
Pewnie scenariusz pisała ta sama osoba, która wymyśliła śmiertelne zderzenie z kartonami Hanki Mostowiak z "M jak miłość".
23 1
odpowiedź