SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dom Wydawniczy Kruszona zawiesza magazyny „n.p.m.”, „Arteon” i „Rowertour”. „Do końca myśleliśmy, że uda się kontynuować”

Poznański Dom Wydawniczy Kruszona zdecydował o zawieszeniu z końcem roku wydawania trzech swoich pism: górskiego „n.p.m.”, poświęconego sztuce „Arteona” i turystycznego „Rowertour”.

O zawieszeniu jako pierwsza poinformowała w poniedziałek redakcja „n.p.m.”. Ten magazyn ukazywał się od 2001 roku. W sumie drukiem wyszło 225 wydań. Redakcją od 11 lat kierował Tomasz Cylka.

- Dziś przychodzi czas pożegnania obecnej redakcji z czytelnikami „n.p.m.”. Do końca myśleliśmy, że ten projekt uda się kontynuować w następnych latach. Niestety, nie udało się… Nie znikamy z górskiego świata. Szukajcie nas na szlakach, w internetowej przestrzeni. Spotkamy się na pewno i tego jesteśmy pewni - napisał naczelny na stronie internetowej „n.p.m.” oraz na fanpage’u pisma.

 

„Arteon” - drugi z zawieszanych miesięczników - jest pismem o sztuce. Redaktor naczelną była Karolina Staszak, dyrektorem artystycznym - Zofia Komorowska. Poza tymi osobami redakcja liczy cztery osoby, współpracuje na stałe z pięcioma innymi.

Z kolei magazyn „Rowertour” o turystyce rowerowej tworzą na stałe dwie osoby: redaktor naczelna Izabela Dachtera-Walędziak i sekretarz redakcji Edyta Wasielewska. Współpracownikami pisma jest 11 osób, internetową wersję tworzy Magdalena Chlebowska. Grudniowe numery magazynów będą ostatnimi, o czym Dom Wydawniczy informuje na ich stronach internetowych.

Wydawnictwo nie odpowiedziało na nasze pytania o dalsze losy pism i redakcji. Nie wiadomo też, czy i na jakich zasadach będą kontynuowane internetowe serwisy zawieszanych pism.

Dołącz do dyskusji: Dom Wydawniczy Kruszona zawiesza magazyny „n.p.m.”, „Arteon” i „Rowertour”. „Do końca myśleliśmy, że uda się kontynuować”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Leon Zawodowiec
Bardzo szkoda że został zawieszony miesięcznik "n.m.p." Bardzo dobre czasopismo o tematyce turystycznej robione przez pasjonatów. Czasami kupowałem a czasami miałem okazję pożyczyć od znajomych. Po prostu żal, będzie bardzo brakować :-(((
odpowiedź
User
xm
Szkoda końca/zawieszenia czasowego miesięcznika "n.p.m.", bodaj jedynego czasopisma dla górskich piechurów, pięknie ilustrowanego, przybliżającego czytelnikom te znane i szczególnie mniej znane regiony górskie Polski, Europy i reszty świata, z ciekawymi poradami i wywiadami. Najlepsze były te numery gdy red. nacz. był Piotr Pustelnik. Nic na to nie poradzimy, świat jaki znamy się kończy, rynek prasy drukowanej też.
odpowiedź