SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki został dyrektorem w Play

Akcjonariusze Play Communications powołali Dominika Libickiego na stanowisko dyrektora niewykonawczego. Ma je pełnić przynajmniej do połowy 2022 roku. W przeszłości Libicki był przez wiele lat prezesem Cyfrowego Polsatu, pracował też w Kulczyk Investments.

Dominik LibickiArticle

O powołaniu Libickiego na stanowisko dyrektora niewykonawczego akcjonariusze Play zdecydowali we wtorek. Za byli inwestorzy mający 93,34 proc. głosów, a przeciw - ci z 7,4 proc.

Zaznaczono, że Dominik Libicki będzie pełnił powierzoną mu funkcję do przyjęcia przez walne zgromadzenie sprawozdań finansowych Play za 2021 rok.

Libicki dołączył w Play do rady dyrektorów pełniącej podobne funkcje jak rada nadzorcza. Jej członkami w randze dyrektorów są Andrzej Klesyk, Andrzej Olechowski, Bruce McInroy, Serdar Cetin, Patrick Tillieux, Vasileios Billis i Rouben Bourlas.

To kolejna zmiana personalna w kierownictwie Play. W poniedziałek z funkcji członka zarządu ds. marketingu w P4 (to spółka zależna Play Communications zarządzająca siecią Play) zrezygnował Michał Sobolewski, z początkiem listopada zastąpi go Mikkel Noesgaard, poprzednio związany z Telenor Group.

Prezesem operatora Play od połowy ub.r. jest Jean-Marc Harion. Natomiast w lutym br. do zarządu firmy dołączył Piotr Kuriata, obejmując też funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu i regulacji, a w listopadzie ub.r. Wojciech Danieluk jako chief information and transformation officer oraz Michał Ziółkowski jako chief technology officer). W zarządzie są też Michał Wawrzynowicz (od początku 2015 roku jako chief commercial officer) i Holger Püchert (od połowy 2017 roku jako dyrektor finansowy).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Libicki po 5 latach przerwy wraca do branży telekomunikacyjnej

Dominik Libicki od połowy ub.r., po rozstaniu z Kulczyk Investments, zarządzał funduszem Insignis TFI, którego jest współzałożycielem. W Kulczyk Investments od stycznia 2016 roku był członkiem zarządu, odpowiadał za proces przebudowy portfela inwestycyjnego i prace nad nową strategią grupy.

Wcześniej przez prawie 20 lat był związany z grupą kapitałową Polsat. Od 2001 roku był prezesem Cyfrowego Polsatu, a po przejęciu przez grupę kapitałową Zygmunt Solorza Polkomtelu, właściciela sieci, został jego wiceprezesem. Był też w radzie nadzorczej Telewizji Polsat, a w latach 1999-2011 Libicki w radzie nadzorczej spółki Polskie Media, nadawcy TV4 i TV6.

Z zarządzania Cyfrowym Polsatem i Polkomtelem zrezygnował nieoczekiwanie w październiku 2014 roku. Jak powiedział Zygmunt Solorz, powodem były różnice co do strategii rozwoju jego grupy kapitałowej.

W drugim kwartale 2019 roku Play Communications zanotował 1,75 mld zł przychodów 254 mln zł zysku netto. Na koniec tego okresu miał 12,7 mln aktywnych klientów, o 250 tys. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki został dyrektorem w Play

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
thd
Cyfrowy Polsat najlepsze lata miał za jego rządów. Powodzenia.
odpowiedź
User
NK
Cyfrowy Polsat najlepsze lata miał za jego rządów. Powodzenia.

Bzdura. Akcje CP stoją teraz wyżej, przychody i zyski też są teraz większe.
odpowiedź
User
czytelnik
Napisał zazdrosny kolega? Zyski może i większe, ale inflacja zrobiła swoje.
odpowiedź