SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CNN pokaże serię dokumentów Dominiki Kulczyk o walce ze współczesnym niewolnictwem

W piątek CNN International wyemituje pierwszy z serii filmów dokumentalnych realizowanych we współpracy z Dominiką Kulczyk. Dotyczą one organizacji walczących ze współczesnym niewolnictwem.

Dominika Kulczyk podczas realizacji reportażu w AfryceArticle

Pierwszy film z tej serii, zatytułowany „Troubled Waters” (tł. „Wzburzone wody”), opowiada o walce ze współczesnym niewolnictwem w Ghanie, gdzie według szacunków w rejonie jeziora Wolta do takiej pracy zmusza się nawet ponad 20 tysięcy dzieci. W dokumencie pokazane zostaną m.in. akcja ratowania dzieci na jeziorze, zeznania handlarza dziećmi oraz osoby, która zdecydowała się sprzedać własne dziecko.

Walkę w tym problemem prowadzi w Ghanie organizacja pozarządowa PACODEP (Partners in Community Development Programme). Dominika Kulczyk była bezpośrednio zaangażowana w jej działania, prowadzące do odbierania dzieci z rąk oprawców, a Kulczyk Foundation wspiera system opieki nad uratowanymi dziećmi.

- Nie da się w pełni oddać tego, co znaczy widzieć zrujnowaną, nieszczelną łódź wypełnioną małymi dziećmi, pracującymi niestrudzenie dla człowieka, którego nazywają „panem”, a który przez 24 godziny nie dawał im jeść. I nigdy nie zapomnę tej chwili, gdy zaledwie kilka dni później, w Village of Life, schronisku dla ofiar handlu ludźmi prowadzonym przez PACODEP, zaczęło się ich nowe życie. Wszystkie uratowane dzieci są tu bezpieczne, podjęły naukę. Radość napełnia moje serce, gdy widzę, że dzięki prostemu aktowi uwagi i troski zmienić można życie tak wielu dzieci - komentuje Dominika Kulczyk.

Cykl reportaży Dominiki Kulczyk w CNN International

Film „Troubled Waters”, trwający 24-minuty, zostanie premierowo wyemitowany w CNN International w piątek. To początek cyklu reportaży realizowanych przez Dominikę Kulczyk ze stacją w ramach serii CNN Freedom Project Special Series.

- Niewolnictwo dzieci w Ghanie to historia, którą poruszaliśmy, ale dopiero praca z Dominiką i Kulczyk Foundation pozwoliła nam pokazać ten problem głębiej niż kiedykolwiek przedtem. Uzyskaliśmy bezprecedensowy materiał o sprzedanych w niewolę dzieciach oraz ich „panach”. Rozmawialiśmy z matkami, które sprzedały własne dzieci. Mogliśmy też zobaczyć z bliska poświęcenie osób z pozbawionej wsparcia finansowego organizacji, działającej nie dla zysku, a robiącej wszystko, aby uratować oddane w niewolę dzieci - opisuje Leif Coorlim, reżyser filmu „Troubled Waters” i redaktor naczelny CNN Freedom Project.

Kolejne cztery filmy z cyklu CNN Freedom Project Special Series będą emitowane co kwartał.

- Dominika Kulczyk i Kulczyk Foundation mają imponujące osiągnięcia w działalności na rzecz obrony praw człowieka na całym świecie, a my w CNN i w ramach naszego Freedom Project podzielamy tę pasję - podkreśla Leif Coorlim.

W TVN kolejna seria „Efektu Domina”

W Polsce od pięciu lat w TVN jest emitowany cykl dokumentalny „Efekt Domina” opowiadający o międzynarodowej działalności Kulczyk Foundation. Przedstawiono w nim wiele akcji pomocowych inicjowanych przez fundację. Każdy z takich projektów obejmuje działania infrastrukturalne mające służyć mieszkańcom przez wiele lat.

W najbliższą niedzielę TVN zacznie emisję szóstej serii „Efektu Domina”. Odcinki będą nadawane w niedziele o godz. 11:00, pierwszy tak samo jak dokument dla CNN opowiada o sytuacji dzieci nad jeziorem Wolta w Ghanie.

Dominika Kulczyk to najbogatsza Polka, fundację prowadzi od 6 lat

Kulczyk Foundation została założona w 2013 roku z inicjatywy Dominiki Kulczyk. Fundatorami oprócz Dominiki Kulczyk byli jej rodzice Jan i Grażyna Kulczykowie.

Fundacja zrealizowała ponad 200 projektów pomocowych w 62 krajach na świecie, udzielając wsparcia 600 tys. potrzebującym. Dominika Kulczyk zarządza nią od początku działalności.

Dominik i Sebastian Kulczykowie jako dzieci Jana Kulczyka są jego głównymi spadkobiercami (biznesmen zmarł w lipcu 2015 roku). W najnowszym rankingu najbogatszych Polaków według „Forbesa” ich majątki sklasyfikowano osobno, szacując na po 6,82 mld zł. Dało im to ex aequo trzecie miejsce na liście.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CNN pokaże serię dokumentów Dominiki Kulczyk o walce ze współczesnym niewolnictwem

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Samir
Poszła na całość u Sowy?
odpowiedź
User
będą zwierzenia?
Typu jak ciężko jest na lotnisku bez loży VIP?
odpowiedź
User
...
o jakaż święta wojowniczka z niewolnictwem. Dziwnym niewolnictwa w swoich firmach nie widzi...
odpowiedź