SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dominika Żak przestaje kierować marką DeeZee po 18 latach. “Moje biznesowe dziecko osiągnęło pełnoletność”

Zmiany w zarządzie spółki DeeZee, należącej do Grupy CCC. Jej nowym prezesem zostanie Maciej Marchwicki, dotychczasowy wiceprezes. Dominika Żak, założycielka marki DeeZee, którą kierowała przez ostatnie 18 lat, będzie dalej zaangażowana w rozwój spółki jako doradca zarządu ds. strategii i mediów społecznościowych. Pozostaje także jej akcjonariuszem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Dominika Żak, fot. CCCArticle

Dominika Żak będzie również uczestniczyć w projektach w Grupie CCC, takimi jakimi jak diversity, ESG oraz women empowerment.

- To dla mnie bardzo wzruszający moment, do którego przygotowywałam się od dawna. Moje biznesowe dziecko osiągnęło pełnoletność i przyszedł czas, żebym zajęła się również innymi projektami. Zarząd CCC bardzo wsparł mnie w tej decyzji i zapewnił komfort dobrego przygotowania tej zmiany, za co jestem im niezmiernie wdzięczna. DeeZee i cały jego zespół są dziś w pełni na nią gotowi. Co więcej, spółka będzie mieć u steru osobę świetnie znającą całą organizację, osobę, która ma jasną wizję rozwoju. Ja będę dalej doradzać w strategicznych projektach i w kwestiach komunikacji marketingowej. Teraz jednak zamierzam skupić się na nowych projektach związanych z rozwojem mojej marki osobistej i wsparciem kobiet w biznesie. Przede mną i przed DeeZee dobry czas. Mówię dziękuję i do zobaczenia - komentuje Dominika Żak.

Marka DeeZee zaczęła działać w 2005 r. jako sklep internetowy z obuwiem. Nazwa powstała od inicjałów Dominiki Żak. Od 2018 roku większościowym udziałowcem DeeZee jest Grupa CCC, do której należą również szyldy CCC, Modivo, eobuwie.pl i HalfPrice.

- To wyzwanie, ale i ogromna odpowiedzialność usiąść w fotelu Prezesa DeeZee. W firmie jestem od wielu lat, widziałem jak ta marka rośnie i jak potrafi dostosowywać się do zmian rynkowych. Jako Prezes zamierzam teraz skupić się na rozwoju produktu i ekspansji zagranicznej. Chcemy dalej budować markę globalną i poszerzać grono naszych Klientek. Dziękuję zarówno Dominice jak i Zarządowi CCC za zaufanie.  - mówi Maciej Marchwicki.

Maciej Marchwicki, fot. CCC

Przychody DeeZee urosły pięć razy do 2018 r.

Maciej Marchwicki posiada ponad 17 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze e-commerce. Z firmą DeeZee związany jest od siedmiu lat, w której odpowiadał za rozwój sklepów online w Polsce i na rynkach zagranicznych, współpracę z platformami marketplace oraz logistykę.

- Od momentu dołączenia do Grupy CCC w 2018, brand DeeZee znacząco się rozwinął, to była i jest fantastyczna biznesowa podróż. W tym czasie przychody ze sprzedaży samej spółki Deezee urosły pięć razy, z 20 do ponad 100 mln zł rocznie, buty i akcesoria pod marką DeeZee są sprzedawane w wielu kanałach, a ona sama stała się drugą po CCC najczęściej wyszukiwaną marką obuwniczą w Google w Polsce. DeeZee pomogła pozytywnie zmieniać się samemu CCC. Dziękujemy Dominice za te wspólne lata i życzymy sukcesów w nowych na pewno wyjątkowych projektach - powiedział Karol Półtorak, wiceprezes Grupy CCC ds. rozwoju, klienta i digital

- Stery przejmuje Maciej - doświadczony manager, który świetnie rozumie spółkę, rynek i klienta. Jesteśmy jako CCC pewni, że Maciej z sukcesem pokieruje dalszym rozwojem DeeZee, wraz z resztą kierownictwa firmy – dodaje Półtorak.

W kwartale finansowym od listopada ub.r. do stycznia grupa kapitałowa CCC osiągnęła 2,43 mld zł przychodów, po wzroście o 19 proc. rok do roku.

Dołącz do dyskusji: Dominika Żak przestaje kierować marką DeeZee po 18 latach. “Moje biznesowe dziecko osiągnęło pełnoletność”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ekomersiak Wólka Kosowska
Dobra ale 100 baniek rocznego obrotu po 18 latach i mając grupę CCC jako udziałowca to chyba żart?

Robią z niej niewiadomo jaką guru eCommerce a z tych sklepów co się w Wólce Kosowskiej chińskim i wietnamskim badziewiem z zaopatrują to wiele robi po kilka razy większe obroty. Żeby takie Renee, eButik czy inne Born2be wspomnieć. A korzenie te same.
odpowiedź
User
gru
no i?
odpowiedź
User
Medialne wudmuszki
No proszę, osiągnęło pełnoletność a ja pierwszy raz słyszę że coś takiego jest. Dee Zee? Tak się to pisze?
odpowiedź