SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jesienią „Dwie do setki” nowością w Dwójce Polskiego Radia, ma zostać „Mazurek słucha”

Nowością w jesiennej ramówce Programu II Polskiego Radia będzie „Dwie do setki” - publicystyczna audycja stanowiąca opowieść o ludziach, wydarzeniach, tematach minionego 95-lecia na podstawie archiwów publicznej rozgłośni. Według planu programowego ma zostać także wakacyjna audycja Roberta Mazurka - „Mazurek słucha”.

Article

Jesienna ramówka Dwójki ma obowiązywać od 14 września lub 21 września (termin ten zależy od koncertu zamykającego Festiwal PROMS – w tym roku trwa do 12 września i koncertu otwierającego Warszawską Jesień – rozpoczyna się 18 września) i będzie aktualna do 20 czerwca 2021 roku.

Program Drugi proponuje jesienią poszerzenie oferty o „atrakcyjne audycje autorskie, publicystyczne o złożonym charakterze historyczno-społecznym, kontaktowe ze słuchaczami oraz konkursy”. Program II będzie też kontynuować konkursy antenowe w stałych pasmach m.in. w codziennym „Poranku Dwójki” czy w muzycznych audycjach autorskich.

Nowością będzie program „Dwie do setki” w soboty od 15.00 do 17.00. Będzie to publicystyczna audycja opowieść o ludziach, wydarzeniach, tematach minionego 95-lecia, a każdy program będzie skupiać się na głównym bohaterze, bazując na archiwach Polskiego Radia.

W ramówce - według planu programowego (zaopiniować musi go rada programowa Polskiego Radia) ma nie zabraknąć również audycji Roberta Mazurka „Mazurek słucha” – w soboty od 12.00 do 13.00, która pojawiła się z początkiem wakacji. Z naszych informacji wynika, że na razie trwają jeszcze rozmowy z dziennikarzem.

Jesienią nie zabraknie też „Znacie to posłuchajcie” od poniedziałku do piątku od 10.00 do 11.00, w której swoje utwory zaprezentują znani muzycy, „Muzycznego wieczoru” od poniedziałku do piątku od 22.00 do 23.00, a w soboty od 10.00 do 12.00 programu „Upiór w eterze” – Waldemar Malicki show”.

Udział Dwójki pod względem słuchania w okresie od maja do lipca 2020 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,5 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jesienią „Dwie do setki” nowością w Dwójce Polskiego Radia, ma zostać „Mazurek słucha”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Konserwatyzm
Słaby ten mazurek. Może w RMF tak, ale nie tutaj
odpowiedź
User
Antena
Jedyna antena Polskiego Radia, której słucha się dobrze... Jeszcze. Zapewne i tutaj dojdzie do ruiny.
odpowiedź
User
bodo
Po upadku Trójki jedyna antena, której da się słuchać - i robię to z przyjemnością.
Ale problemem pozostaje słabość sygnału. Jeśli żeby posłuchać muszę wykorzystywać internet - bo inaczej ani ani, to gdzie my jesteśmy?
Na muksie pierdylion stacji religijnych - a publicznej dwójki nie ma (piszę z Nowego Sącza).
Za co płacę abonament - a płacę, regulanie?
odpowiedź