SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwie trzecie użytkowników komputerów nie zainstaluje Visty

12 proc. użytkowników komputerów chce unowocześnić je przez zainstalowanie nowego systemu operacyjnego od Microsoftu w tym roku.

Firma badawcza Harris Interactive spytała w badaniu ponad 2,2 tys. użytkowników komputerów czy ci planują zmianę systemu operacyjnego w swoich domowych komputerach na program Windows Vista. Na to samo pytanie 67 proc. odpowiedziało stanowczym nie, podczas gdy 20 proc. wykazało się niezdecydowaniem.

Windows Vista to najlepiej sprzedający się system operacyjny w historii Microsoftu. Nowe badanie nie pokazuje jednak tak dużej popularności systemu i wiary jego użytkowników, że poprawi on sposób pracy z komputerem. Tymczasem, zdaniem Microsoftu, oprogramowanie wyszło znakomicie "z bloków", a w pierwszym pełnym miesiącu sprzedaży firma zanotowała około 20 mln sprzedanych licencji. W przypadku poprzednika Visty, systemu XP, w pierwsze dwa miesiące obecności systemu na rynku sprzedano około 17 mln licencji.

Podczas marcowych badań Harris Interactive 87 proc. pytanych miało świadomość obecności nowego systemu operacyjnego na rynku. Gdy podobną ankietę przeprowadzano w grudniu, wtedy wiedzę na temat pojawienia się nowego systemu operacyjnego miała niespełna połowa pytanych.

Źródło: Beta - pclab.pl