SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarz śledczy Onetu przeszedł do naTemat.pl

Od 1 kwietnia jako współpracownik do zespołu naTemat.pl (Glob360) dołączył dziennikarz śledczy Mikołaj Podolski. Przez ostatnich siedem lat pracował w portalu Onet.pl, zajmował się m.in. sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek i seksafery w sopockiej Zatoce Sztuki.

„Mikołaj Podolski to jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy śledczych w kraju i cieszymy się, że jego teksty już wkrótce pojawią się na naszych łamach. Podolski będzie zajmował się materiałami śledczymi i społecznymi” – mówi Milena Bryła, wicenaczelna naTemat.pl.

Mikołaj Podolski w 2008 roku ukończył studia prawnicze i od tego czasu nieprzerwanie pracował jako dziennikarz w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. Pisał m.in. dla „Reportera”, „Forum Samorządowego” i „Gazety Wyborczej”. Był redaktorem naczelnym największego portalu w Grudziądzu i redaktorem prowadzącym kilku gazet na Pomorzu. Łącznie, w różnej formie, współpracował z ok. 40 mediami.

Przez siedem ostatnich lat był dziennikarzem regionalnym Onetu. Z końcem lutego zakończył współpracę z portalem w ramach zwolnień grupowych.

Był trzykrotnie nominowany do Grand Press: dwa razy w kategorii dziennikarstwo śledcze i raz w kategorii felieton. Za dziennikarstwo śledcze był także wyróżniony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i jest wśród trzech nominowanych do nagrody Press Clubu za dziennikarstwo ekonomiczne w tym roku.

Jest autorem książki „Łowca nastolatek” o największej seksaferze w historii Pomorza, obecnie pracuje nad książką na temat zaginięcia Iwony Wieczorek.

Jak wynika z badania Mediapanel, w styczniu strona główna naTemat.pl miała 436,4 tys. użytkowników, 1,47 proc. zasięgu oraz 5 minut i 2 sekundy średniego czasu korzystania.

Trzy spółki wydające serwisy z Grupy naTemat w 2021 roku osiągnęły łącznie wzrost przychodów o 31 proc. do 16,02 mln zł i 2,9 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarz śledczy Onetu przeszedł do naTemat.pl

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czytelnik dobrych reportaży
On mi nigdy nie pasował do Onetu. Tak samo jak Baczyński, Serafin i Faron. Na moje są za dobrzy na Onet. To jak w tej piosence o murzynkach. Na końcu został tylko jeden.
odpowiedź
User
Menu śledcze
Afera obiadowa u Lisów do wyjaśnienia na pierwszy ogień. Mobbing słynnego szefa na dokładkę, a na sprawa Iwony na (pod)Wieczorek.
odpowiedź
User
7hd
też mi ku zmiana, z jednaj ujni na inną
odpowiedź