SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarze gazety na Kajmanach po artykułach o korupcji w FIFA musieli uciekać za granicę

Małżeństwo dziennikarzy Vicki i David Legge po opublikowaniu w gazecie „Cayman Compass” artykułów na temat powiązań Kajmanów z aferą korupcyjną w FIFA musiało uciekać na Florydę. - Wytworzono wokół nas taką atmosferę strachu, że musieliśmy poszukać bezpieczniejszego miejsca - stwierdził David Legge.

Article

„Cayman Compass” to jedyny drukowany dziennik ukazujący się na terytorium Kajmanów. Vicki i David Legge opublikowali na jego łamach teksty opisujące aferę korupcyjną we władzach FIFA. Archipelag jest związany z nią między innymi poprzez osobę Jeffrey’a Webba, byłego prezesa lokalnego oddziału piłkarskiej federacji, a także szefa FIFA na obszar Concacaf obejmujący Północną i Środkową Amerykę oraz Karaiby. Webb został oskarżony o przyjęcie wielomilionowych łapówek przy organizacji turniejów piłkarskich w tym regionie świata.

W ostatnim swoim tekście Vicki i David Legge wezwali władze Kajmanów do pełnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności łączących wyspy z aferą w FIFA, zasugerowali także wprost, że nieczyste operacje finansowe są możliwe do przeprowadzania właśnie na Kajmanach ze względu na panującą tam korupcję oraz przymykanie przez władze oczu na podobne zjawiska.

Po ukazaniu się artykułu Alden McLaughlin, premier Kajmanów oświadczył, że ostatnie publikacje Legge są otwartą zdradą państwa i atakiem na jego władzę oraz obywateli.

Po oświadczeniu McLaughlina para dziennikarzy w pośpiechu opuściła Kajmany i schroniła się na Florydzie. - Wytworzono wokół nas taką atmosferę strachu, że musieliśmy poszukać bezpieczniejszego miejsca i czekać tutaj na dalszy rozwój wypadków - stwierdził w rozmowie z „The New York Times” David Legge.

„Cayman Compass” ukazuje się nadal, jednak w jego poniedziałkowym wydaniu całą główną stronę zajęła klepsydra sugerująca śmierć prawa do wolnej wypowiedzi na Kajmanach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze gazety na Kajmanach po artykułach o korupcji w FIFA musieli uciekać za granicę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl