SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarze Radia Kraków zbierają pieniądze na leczenie swojego kolegi - Andrzeja Kukuczki

Na profilu Radia Kraków na Facebooku trwają licytacje, prowadzone przez dziennikarzy na leczenie chorego na raka dziennikarza muzycznego tej stacji - Andrzeja Kukuczki. Na terapię potrzeba 250 tys. zł. 16 października na antenie radiowej odbędzie się pierwszy z trzech finałów zbiórki.

Andrzej Kukuczka / Fot. YouTube Article

Licytowanych jest kilka przedmiotów i eventów, m.in. oryginalna koszulka Chicago Bulls z autografem Michaela Jordana (podarowana przez sportowego dziennikarza Radia Kraków, Grzegorza Bernasika), prywatny koncert Andrzeja Sikorowskiego z wybranym przez darczyńcę repertuarem ofiarowany przez artystę, indywidualna lekcja gry na basie z Pawłem Mąciwodą, basistą zespołu Scorpions, czy przejażdżka superszybkim autem.

- Podczas internetowych aukcji ustalana jest cena wywoławcza, która będzie punktem wyjścia dla całodziennej licytacji na antenie radiowej, którą przeprowadzimy w piątek, 16 października. Finał aukcji będzie między godz. 16 a 18 - informuje portal Wirtualnemedia.pl Paulina Bisztyga, dziennikarka Radia Kraków, redaktor naczelna Off Radia Kraków. - Planujemy przeprowadzenie trzech takich antenowych licytacji, w odstępie dwutygodniowym.
 

 

Andrzej Kukuczka to dziennikarz muzyczny Radia Kraków z kilkudziesięcioletnim stażem. W rozgłośni pracował jako reporter, wydawca, lektor serwisów informacyjnych, prowadzący programy sportowe, by ostatecznie trafić do redakcji muzycznej. Jeszcze kilka miesięcy temu prowadził audycje muzyczne (m.in. „Grająca szafa”, „Legendy Polskiego Września” czy „Pociąg do muzyki”), teraz nie pozwala mu na to stan zdrowia. Zmaga się ze zbyt późno zdiagnozowanym glejakiem - złośliwym nowotworem mózgu. Ratunkiem dla niego jest cykliczna terapia immunologiczna w specjalistycznej klinice w Kolonii. - Leczenie nie jest w Polsce dostępne, nie jest też refundowane. Dzięki kilkuset darczyńcom, na skarbonkę Andrzeja Kukuczki na stronach Fundacji Alivia, udało się zebrać już prawie 86 tysięcy złotych, ale na kontynuowanie cyklu kosztownej, dającej szansę na skuteczną walkę z glejakiem terapii immunologicznej potrzebnych jest aż 250 tysięcy złotych - informuje Paulina Bisztyga.

Na Facebooku Radia Kraków można zobaczyć wszystkie przedmioty i eventy, wystawione na licytację przez dziennikarzy. Do wylicytowania są również m.in. płyty Chicka Corea „Children's Song” i Krystyny Prońko „Trio – Live” – obie z autografami, piękny książkowy box od NCK z trzema albumami Zdzisława Beksińskiego, kapelusz sceniczny od Marka Raduli (Budka Suflera), w którym grał 30 lat, również w Carnegie Hall oraz (wyjątkowy dla każdego rodowitego krakowianina gadżet) tablica tramwajowa z trasą najpopularniejszej linii tramwajowej w Krakowie, czyli „czwórki” (podarowana przez  krakowskie MPK).

Jak deklarują dziennikarze - akcje dla Andrzeja Kukuczki w Radiu Kraków prowadzone będą tak długo, jak długo będzie to potrzebne, aby umożliwić skuteczne leczenie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze Radia Kraków zbierają pieniądze na leczenie swojego kolegi - Andrzeja Kukuczki

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchacz
Polskie Radio Lublin również zachęca do wpłat na leczenie swojego redakcyjnego kolegi. Szkoda, że WM o tym do tej pory nie napisały.
3 3
odpowiedź
User
D.O.
Zdrowia, Panie Andrzeju!
8 0
odpowiedź
User
orion2
Zdrowia dla Pana Andrzeja! Będąc oddalonym od Krakowa o wiele dziesiąt kilometrów wysłuchałem drogą radiową (często na kawałku drutu) niejednej audycji Pana Andrzeja. Docelowa kwota będzie uzbierana - jestem tego pewien.
5 0
odpowiedź