SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

e-recepta dostępna w usługach pocztowych WP

W ramach usługi pocztowej Wirtualnej Polski (Wirtualna Polska Media) użytkownicy będą mieć możliwość znalezienia wszystkich swoich e-recept w swojej skrzynce w jednym miejscu. Usługa działa w WP Poczta oraz Poczta o2 i jest darmowa.

Article

E-recepta to elektroniczny dokument, który zastępuje tradycyjny - papierowy. Od 8 stycznia 2020 roku lekarze będą mieć obowiązek wystawiania elektronicznych recept. Pacjenci zrealizują je na podstawie czterocyfrowego kodu, który otrzymają w formie e-mail, SMS, lub wydruku informacyjnego (to zależy od tego, jak skonfigurują swoje Konto Pacjenta).

Aby móc porządkować e-recepty w jednym miejscu poczty, trzeba zalogować się na Konto Pacjenta (pod adresem pacjent.gov.pl), aktywować powiadomienia e-mail o wystawianych receptach i włączyć segregator e-recept w WP Poczcie lub poczcie o2. Wtedy wszystkie wystawione e-recepty znajdą się w odpowiedniej zakładce skrzynki.

- Z myślą o zmianach, które wchodzą w życie 8 stycznia, uruchomiliśmy usługę, która ułatwi naszym użytkownikom organizację i dostęp do ich e-recept. Po włączeniu specjalnego segregatora, odnalezienie e-recepty przy okazaniu w aptece będzie wygodne i szybkie. To pierwsze z wielu udogodnień, które wprowadzimy w naszej poczcie w tym roku - tłumaczy Paweł Milewski, dyrektor obszaru poczta w WP.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ramach usług pocztowych WP i o2 użytkownicy mają dostęp do nielimitowanej pojemności skrzynki, możliwość otrzymywania załączników do 100 MB oraz korzystania z antyspamu.

Dodatkowo można np. opłacić rachunki bezpośrednio w skrzynkach przy pomocy fiszek, które wyświetlają się przy wiadomościach od zatwierdzonych przez Wirtualną Polskę dostawców. Poczta posiada także mechanizm bezpieczeństwa DMARC.

W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 31,8 proc. do 519 mln zł oraz 44,27 mln zł zysku netto (wobec 49,4 mln zł rok wcześniej).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: e-recepta dostępna w usługach pocztowych WP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl