SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

edu MiniMax

Wspólny program kanału MiniMax i Muzeum Narodowego

Od marca br. na łamach programu Maqlatura, emitowanego w kanale MiniMax będą przedstawiane projekty i ekspozycje Muzeum Narodowego w Warszawie.

Redakcja programu Maqlatura nawiązała współpracę z Ośrodkiem Oświatowym Muzeum Narodowego w Warszawie. Z pomocą pracowników muzeum widzowie odkryją tajniki sztuki, nabiorą umiejętności rozumienia i odczuwania sztuki, poznając najsłynniejszych polskich i zagranicznych twórców. W przystępny sposób dowiedzą się, czym jest sztuka starożytna, i czym charakteryzuje się sztuka zdobnicza, obejrzą obrazy, ryciny, grafiki, rzeźby i inne prace. Pracownicy działu oświatowego muzeum przedstawią naszym widzom historię największych dzieł. Założeniem spotkań jest nakłonienie naszych widzów do innego spojrzenia na dzieła sztuki. W naszych spotkaniach będziemy namawiali młodych ludzi do przyglądania się pracom i dostrzeganiu tego, co niewidoczne, a odczuwalne.

Redakcja Maqlatury odwiedzać będzie Muzeum Narodowe dwa razy w tygodniu. Prowadzący program poinformują swoich widzów o bieżących ekspozycjach muzeum. W marcu oraz w kwietniu br. program będzie poświęcony m.in. następującym tematom: "Bernardo Belotto zwany Canaletto", "Pejzaż w malarstwie", "Bitwa pod Grunwaldem", "Egipt - sfinks", "Czym jest rzemiosło artystyczne?", "Sypialnia Tichego", i wielu innym równie atrakcyjnym tematom.

MINIMAX to pierwszy polski kanał dla dzieci stworzony przez platformę cyfrową CYFRA +. Powstał 16 kwietnia 1999 roku i jest w całości produkowany w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: edu MiniMax

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl