SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edyta Poźniak wicenaczelną radiowej Jedynki. Nadal szefuje Polskiemu Radiu Kierowców

Edyta Poźniak została zastępcą dyrektora - redaktora naczelnego Programu Pierwszego Polskiego Radia. Poźniak jest reporterką i dokumentalistką, szefuje już Polskiemu Radiu Kierowców i redakcji aktualności Jedynki. Szefem rozgłośni pozostaje Marcin Kusy.

Edyta PoźniakArticle

Stanowisko zastępcy naczelnego Jedynki pozostawało nieobsadzone od września 2020 roku, kiedy to po sześciu miesiącach pożegnał się z tą anteną Jarosław Wydra. Prezes Polskiego Radia na to stanowisko powołała teraz Edytę Poźniak, reporterkę z wieloletnim stażem.

Poźniak specjalizuje się w reportażach, zwłaszcza relacjach ze Wschodu. Była doceniana m.in. za cykl publikacji na głównych antenach Polskiego Radia oraz w serwisie Informacyjnej Agencji Radiowej o historii Polonii i współczesnych problemach Polaków żyjących za granicą.

W maju 2019 roku objęła nowo utworzone stanowisko kierowniczki Redakcji Aktualności Programu 1, pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza redakcji. Rok później, w październiku 2020 roku została szefową Polskiego Radia Kierowców. Teraz połączy wszystkie te funkcje z nowym stanowiskiem. Poźniak jest także reżyserką i scenarzystką serii sześciu filmów dokumentalnych pt. „Dzieci Syberii". W 2019 roku z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odznaczona przez prezydenta srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzowanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim na antenach Polskiego Radia.

Od listopada ub.r. do stycznia udział Jedynki w rynku słuchalności wyniósł 5,6 proc. - wynika z badania Radio Track Kantar Polska,.

Dołącz do dyskusji: Edyta Poźniak wicenaczelną radiowej Jedynki. Nadal szefuje Polskiemu Radiu Kierowców

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchacz
Multi Edyta
odpowiedź
User
parząca kawę II p
Naczelniczka PR osoba bez twarzy i kręgosłupa – już tyle razy ją straciła, że trudno zliczyć, stąd może te liczne iniekcje z jadu Czabańskiego – vel żona - zasłania się tymi , którzy do końca jej jeszcze nie stracili, ale już niedługo ich w tych dymiących zgliszczach zabraknie. Zostaną tylko rozliczne miernoty przepuszczające dorobek tej instytucji. Być przez nią namaszczonym , to wstyd…
odpowiedź
User
Irenka
Bardzo kompetentna osoba.
odpowiedź