SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czasopisma z bohaterami Disneya mniej zyskowne. Story House Egmont bez dywidendy

W ub.r. Story House Egmont, wydający dziecięce czasopisma, komiksy i gry planszowe m.in. na licencjach Disneya, przy wzroście przychodów o 3,4 proc. zanotował spadek zysku netto prawie dwie trzecie.

fot. portfolio czasopism firmy Egmontfot. portfolio czasopism firmy Egmont

Przychody krajowe Story House Egmont zwiększyły się z 78,02 do 85,01 mln zł, a te z zagranicy zmalały z 28 do 25,69 mln zł. Wpływy od innych podmiotów należących do koncernu Egmont wyniosły 11,32 mln zł, wobec 11,89 mln zł rok wcześniej.

Firma wydaje kilkadziesiąt czasopism dla dzieci (większość to tytuły oparte na licencjonowanych markach, głównie postaci z seriali i filmów dziecięcych, m.in. Disneya), a także komiksy i gry planszowe. W sprawozdaniu zarząd spółki podkreślił, że mimo wymagającej sytuacji gospodarczej popyt na jej tytuły utrzymywał się na stabilnym, dobrym poziomie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Pomimo tak wielu wyzwań, dzięki wspaniałej pracy naszych zespołów, ogromnemu zaangażowaniu oraz sprawnemu zarządzaniu, udało nam się wprowadzić wiele udanych zmian i inicjatyw, takich jak usprawnienia i ulepszanie niektórych procesów, zmiany planów wydawniczych, zamykanie nierentownych tytułów prasowych, czy zmiany w zakresie dystrybucji i logistyki - opisano.

Story House Egmont ma mniej pracowników

Wydatki rodzajowe Story House Egmont poszły w górę o 11 proc. do 106,14 mln zł. Koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów zwiększyły się z 63,82 do 70,07 mln zł, usług obcych - z 15,13 do 18,2 mln zł, a amortyzacji - z 60,8,5 tys. do 2,27 mln zł. W ub.r. firma zatrudniała średnio 97 osób na etacie, o siedem mniej niż przed rokiem.

Z jednej strony spółka rozwiązała rezerwę na 2,02 mln zł rezerw utworzonych rok wcześniej, dzięki czemu pozostałe przychody operacyjne podskoczyły z 904,7 tys. do 2,19 mln zł. Z drugiej strony dokonała 2,03 mln zł odpisu na zapasy i 1,9 mln zł na należności, przez co jej pozostałe koszty operacyjne poszły w górę z 1,35 do 4,37 mln zł.

Na poziomie sprzedażowym brutto zysk Story House Egmont zmalał z 11,49 do 4,59 mln zł, na poziomie operacyjnym - z 11,04 do 2,41 mln zł, a na poziomie netto - z 11,17 do 4,04 mln zł.

Duński koncern Egmont International Holding, który ma 100 proc. udziałów spółki, kolejny rok z rzędu zdecydował się nie pobierać z niej dywidendy. Zeszłoroczny zysk w całości pozostawiono na cele firmy.

Zarząd Story House Egmont zapowiada, że wydawca „będzie dalej rozwijać i umacniać swój udział lidera na rynku publikacji komiksowych oraz dalej inwestować w rozwój bogatego portfolio gier planszowych i tytułów prasowych”.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2023 r., a poprzedni - 2022 r.

Dołącz do dyskusji: Czasopisma z bohaterami Disneya mniej zyskowne. Story House Egmont bez dywidendy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Retronianka
Może niech pójdą w kierunku retro. Wszyscy tęsknią za retro, to by sprzedaż była lepsza. Retro, jakie modne, jakie nośne! Stare gazety żeby znów były!
odpowiedź
User
a
Może niech pójdą w kierunku retro. Wszyscy tęsknią za retro, to by sprzedaż była lepsza. Retro, jakie modne, jakie nośne! Stare gazety żeby znów były!


Szoda, że dana jakość tekstów nie wraca......
odpowiedź
User
a
Może niech pójdą w kierunku retro. Wszyscy tęsknią za retro, to by sprzedaż była lepsza. Retro, jakie modne, jakie nośne! Stare gazety żeby znów były!


Szoda, że dana jakość tekstów nie wraca......


dawna oczywiście
odpowiedź