SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa Holding pozyskała 10,4 mln zł od nowych inwestorów

W ramach oferty prywatnej Ekipa Holding, związana z grupą youtuberów, na czele której jest Karol „Friz” Wiśniewski, sprzedała akcje nowej emisji za 10,38 mln zł. Pozyskane środki zamierza przeznaczyć w całości na rozwój.

Twórcy youtube'owej EkipyTwórcy youtube'owej Ekipy

W komunikacie Ekipy Holding zaznaczono, że jej nowe akcje z serii D kupiło 45 osób fizycznych i firm. Nie podano, jaką część podwyższonego kapitału zakładowego będą stanowić sprzedane walory.

Wyliczono, że wśród nowych akcjonariuszy jako inwestorzy strategiczni są spółki BT Kapitał, Cooling.pl (właściciel marki SPC Gear) oraz Art-Tech Investments Łukasz Kaleta.

- Wszystko zaczęło się od Karola Friza Wiśniewskiego, z którym polska marka SPC Gear podjęła współpracę już w 2017 roku. Niebywale ambitne nastawienie i determinacja Karola doprowadziły do znaczącego rozszerzenia kooperacji z marką SPC Gear, czego efektem są m.in. produkty sygnowane logiem „Ekipa” - uzasadnia Łukasz Zdziech z Cooling.pl.

- Bycie częścią Ekipa Holding jest nie tylko przypieczętowaniem tej współpracy i dowodem na nasze zaangażowanie i obietnicą kolejnych produktów SPC Gear z logiem „Ekipa”, ale także podkreślaniem naszych ambicji w rozwijaniu naszej obecności na rynkach zagranicznych, co jest zbieżne ze strategią Ekipa Holding w obszarze szeroko zakrojonego gamingu - dodaje Zdziech.

Ekipa Investments chce pozyskać 10 mln zł

Ponadto Ekipa Holding objęła większościowy pakiet udziałów Ekipa Investments ASI (do niedawna funkcjonującej pod nazwą Eve Capital ASI). Ma walory stanowiące 82,9 proc. kapitału spółki, pozostałe należą do Januarego Ciszewskiego, prezesa i głównego akcjonariusza JR Holding ASI.

W komunikacie Ekipa Holding tłumaczy, że jest to część planu zdywersyfikowania jej przychodów. Zapowiedziano, że niebawem Ekipa Investments ASI opublikuje opis swojej działalności i strategię inwestycyjną.

Spółka chce pozyskać 10 mln zł ze sprzedaży nowych akcji, chce przeznaczyć te środki na „rozszerzenie portfela inwestycyjnego”.

Ekipa Holding chce wejść na giełdę

W listopadzie ub.r. Ekipę Holding podpisała list intencyjny z kontrolowanym przez Januarego Ciszewskiego funduszem JR Holding. Firmy umówiły się wtedy, że w zamian za pakiet akcji Ekipy wehikuł Januarego Ciszewskiego pomoże jej na główny lub boczny rynek warszawskiej giełdy „poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia”.

Na początku lutego zapowiedziano, że Ekipa Holding połączy się z notowanym na bocznym rynku warszawskiej giełdy Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym. Dodano, że w efekcie fuzji „powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w branży nowoczesnych mediów”. Miesiąc później podpisano umowę term sheet, w której ustalono kolejne szczegóły fuzji. Ma ona nastąpić do końca września br., w zarządzie połączonego podmiotu będą prezes i wiceprezes wskazani przez Ekipę oraz drugi wiceprezes wskazany przez Beskidzkie Biuro Inwestycyjne, a w radzie nadzorczej ma być od pięciu do dziewięciu członków, z których trzech (w tym przewodniczącego) wskaże Ekipa, a trzech - Beskidzkie Biuro Inwestycyjne.

Na początku czerwca Karol Wiśniewski podczas konferencji Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wyjaśnił, że Ekipa Holding zdecydowała się na debiut giełdowy poprzez odwrotne przejęcie, a nie ofertę publiczną, żeby zaoszczędzić na czasie.

Na działalność Ekipy Holding składają się przede wszystkim kanały youtube’owe grupy twórców skupionych wokół Friza (za sprzedaż ich oferty reklamowej odpowiada spółka Ekipa Management) oraz sklep internetowy z odzieżą i gadżetami (zarządza nim spółka Ekipatonosi).

Karol Wiśniewski podał, że w ub.r. Ekipatonosi osiągnęła ok. 10 mln zł przychodów i była rentowna, natomiast w br. notuje miesięcznie ok. 3 mln zł (odpowiada także za album muzyczny Ekipy, który ma ukazać się jeszcze w czerwcu).

W ostatnich miesiącach Ekipa Holding prowadziła negocjacje z notowanym na giełdzie studiem All In! Games dotyczące współpracy przy przygotowaniu i wydaniu gry wideo, przy czym nie podjęto właściwej współpracy. Podpisała natomiast ramową umowę z notowanym na giełdzie studiem T-Bull, tworzącym głównie gry mobilne, dotyczącą wydania przynajmniej dwóch gier.

W ostatnich miesiącach furorę zrobiły produkowane przez firmę Koral lody Ekipy. Ich pierwsza partia natychmiast zniknęła ze sklepów, kolejne pojawiły się także w sieciach Biedronka i Lidl. Pod koniec kwietnia Koral uruchomił dodatkową linię produkcyjną, zapowiadając, że dzięki temu w ciągu doby będzie wytwarzanych milion sztuk lodów Ekipy.

Karol Wiśniewski zaznaczył, że Ekipa dostała około tysiąca propozycji promowania różnych marek. - Gdybyśmy chcieli, to moglibyśmy zrobić prawie każdy produkt spożywczy i sprzedawać go pod własną marką - przyznał.

Przygotowywane są już kolejne produkty oznaczone marką Ekipy. - Chcemy zrobić to bardzo ostrożnie, nie zalać rynku bezsensownie wszystkim od Ekipy, tylko co chwilę dawkować ludziom naszą markę. Bo w przeciwnym wypadku to by się przejadło. Jak coś jest zbyt popularne, to też jest źle - stwierdził Wiśniewski.

JR Holding wycenił Ekipę na 144 mln zł

W lutym br. JR Holding objął 12,3 mln akcji Ekipy Holding z nowej emisji, które stanowią 11,97 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. W swoim raporcie za pierwszym kwartał JR Holding wycenił ten pakiet na 17,22 mln zł, co daje kapitalizację całej Ekipy w wysokości 143,8 mln zł.

- W swoich raportach przy spółkach niepublicznych zawsze wyceniamy nasze akcje po cenie ostatniej emisji - wyjaśnił January Ciszewski podczas konferencji. - Moim zdaniem to bardzo ostrożna wycena - dodał.

Dołącz do dyskusji: Ekipa Holding pozyskała 10,4 mln zł od nowych inwestorów

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
knaga rafalali
Cała ta "ekipa" sprawia wrażenie inwestowania w kryptowaluty.
odpowiedź
User
Arek
Kto za tą hecą stoi ?
odpowiedź
User
antek
Kto za tą hecą stoi ?


Można hejtować, ale to nadal ciekawsze niż Big Brother na którym pocili się z emocji i wysyłali SMS ci, którzy dziś śmieją się z Ekipy,
odpowiedź