SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa zapowiada nowe produkty i sklepy stacjonarne z odzieżą

Influencerska Ekipa Holding w ramach strategii na najbliższe lata planuje, że w sprzedaży pojawią się nowe produkty FMCG z jej wizerunkiem. Zapowiada też pierwszy z projektów fabularnych tworzonych przez Laniakea Pictures i kolejne sklepy stacjonarnej z odzieżą Ekipatonosi.

Twórcy youtube'owej EkipyArticle

W ub.r. w okresie letnim hitem sprzedażowym, zwłaszcza wśród nastolatków, były Lody Ekipy produkowane przez Koral. Niedługo potem do sklepów trafiły kolejne produkty oznaczono logo Ekipy: przybory szkolne wytwarzane przez spółkę Herlitz, oranżady produkowane przez Krynica Vitamin i donuty, które od wiosny br. można kupować w Biedronce. Ponadto w sprzedaży jest kolejna odsłona Lodów Ekipy.

W ogłoszonej w czwartek strategii na lata 2022-24 spółka Ekipa Holding, od maja notowana na bocznym rynku warszawskiej giełdy, zapowiedziała „istotne poszerzenie portfolio oferowanych produktów na rynku FMCG oraz rozpoczęcie budowy marek własnych” oraz „zwiększenie przychodów z tytułu sprzedaży produktów FMCG”. W komunikacie firma zaznaczyła, że kolejny taki produkt z jej logo pojawi się w bieżącym kwartale.

Ekipa wyrosła na kanałach socialmediowych, głównie na YouTubie i Instagramie, jej twórców, na czele z Karolem „Frizem” Wiśniewskim. Odpowiadająca za sprzedaż jej oferty marketingowej Ekipa Management w najbliższych dwóch latach ma wprowadzić „nowatorskie formaty w przestrzeni social media (YouTube, T5M, Genzie)”, zwiększyć liczbę obsługiwanych twórców i zasięgów ich profili, zarabiać więcej na każdej kampanii oraz rozszerzyć swoje kompetencje o usługi agencji marketingu zintegrowanego.

Pod koniec lipca Karol Wiśniewski zapowiedział, że Ekipa nie będzie już działała w dotychczasowej formule. - Wspólny projekt się kończy i każdy samodzielnie wybiera swoja następną drogę. Niektórych droga pokrywa sie z moja, wtedy naturalnie mocno działamy, niektórzy obierają swoja, nową drogę niezależną z kolejnymi celami Ekipy - opisał. - Tak jak w szkole, masz ziomali ale szkoła się kończy, każdy ma inne cele i pewnie z częścią trzymasz kontakt prywatny, ale na lekcje (jakby do pracy) już razem nie chodzicie - dodał.

Spółka zależna Ekipy szykuje serial z dinozaurami

Z kolei spółka Laniakea Pictures przygotowuje sześć projektów fabularnych (pełne metraże, seriale, animacje) dla różnorodnych grup docelowych. Najbardziej zaawansowany, obecnie na etapie wizualnych i literackich, jest wysokobudżetowy serial oparty o oryginalne IP wykorzystujące motyw dinozaurów. Ma być skierowany do odbiorców z Ameryki Północnej, Azji i Europy, spółka prowadzi rozmowy z potencjalnym nadawcą i globalnym dystrybutorem.

- Jest to dla nas jeden z kluczowych projektów. W III kwartale, w celu zabezpieczenia wytwarzanych praw autorskich oraz w związku z bezpośrednią współpracą z amerykańskimi partnerami zostanie założona spółka zależna Laniakea Pictures LLC, będąca przedłużeniem działalności Laniakea Pictures Sp. z o.o. na terenie USA. Do końca 2022 roku zaprezentujemy szczegóły realizowanych produkcji przez Laniakea Pictures - zapowiada Mateusz Kowalski, prezes Laniakea Pictures.

Spółka GGbay przeprowadziła soft launch gry mobilnej „My Dino Friend” i obecnie kończy ją przygotowywać. Zamierza rozpocząć prace nad kolejnymi tytułami, także we współpracy z zewnętrznym partnerem.

Natomiast na platformach internetowych Ekipatonosi.pl, Genzie.store, Krakowkings.store i Indeste.pl sprzedawane są produkty odzieżowe i akcesoria. Na razie działa jeden sklep stacjonarny - w parku rozrywki Energylandia. W ramach strategii zapowiedziano poszerzenie oferty produktowej i budowę sieci sprzedaży stacjonarnej.

1,6 mln zł na inwestycje

W minionym kwartale Ekipa Holding osiągnęła 993,1 tys. zł przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów i 10,11 mln zł ze zmiany stanu produktów.

Koszty operacyjne wyniosły 10,66 mln zł, z czego 6,43 mln zł przeznaczono na usługi obce, 1,82 mln zł na wynagrodzenia, 489,5 tys. zł na amortyzację, 414,8 tys. zł na zużycie materiałów i energii, a 116,3 tys. zł na podatku i opłaty. Pozostałe koszty rodzajowe sięgnęły 747 tys. zł, a wartość sprzedanych towarów i materiałów - 550,6 tys. zł.

Firma zanotowała 445,8 tys. zł zysku sprzedażowego i 181,3 tys. zł zysku operacyjnego, a po odliczeniu 429,6 tys. zł podatku dochodowego była na minusie - strata netto wyniosła 181,7 tys. zł.

W zeszłym kwartale holding zanotował 4,51 mln zł wpływów z działalności inwestycyjnej. To głównie efekt przeniesienia 4,87 mln zł ze spółki holdingowej do jej firmy zależnej Ekipa Investments ASI w zamian za jej nowe udziały.

Ekipa Investments w lipcu podała, że łącznie z nowej emisji udziałów pozyskała 9,3 mln zł, które planuje zainwestować w startupy na wczesnym etapie rozwoju z branży technologii, mediów i e-commerce.

Z kolei wydatki inwestycyjne Ekipa Holding sięgnęły 1,62 mln zł, z czego 285,8 tys. zł przeznaczono na kupno wartości niematerialnych i prawnych oraz rzeczowych aktywów trwałych.

Na koniec czerwca spółka miała 23,23 mln zł wolnych środków pieniężnych, wobec 18,72 mln zł kwartał wcześniej. Jej aktywa wyceniono na 260,64 mln zł, z czego aż 238,39 mln zł to wartość samej spółki, określona na podstawie wyceny przygotowanej na potrzeby fuzji. Krótkoterminowe aktywa finansowe Ekipy Holding wynosiły 16,2 mln zł, a długoterminowe - 3,67 mln zł.

Kurs Ekipy w dół o 50 proc.

W czwartek na koniec sesji giełdowej za akcję Ekipa Holding płacono 3,39 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 138,3 mln zł. W ciągu trzech miesięcy kurs zmalał o 49,8 proc. Do Karola Wiśniewskiego należy 41,2 proc. kapitału.

Spółka weszła na rynek giełdowy poprzez odwrotne przejęcie notowanego tam wcześniej Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego.

Dołącz do dyskusji: Ekipa zapowiada nowe produkty i sklepy stacjonarne z odzieżą

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
J
Ej.. ale skoro ekipa sie rozpadla to jak oni chca to dalej spiac w excellu? Sprzedawanie powietrza ma sens u szczytu a nie po nim. Przeciez to juz przeszlosc
odpowiedź
User
RJ12
Nie ma najmniejszej szansy aby ten holding na siebie zarobil jesli Friz zostal bez ekipy. Podziela los Abstra. Kwestia tego roku jak nie kwartalu jak widmo rentownosci zacznie sie oddalac
odpowiedź
User
nie nosi
Na co oni liczą ? Dresiarze ubierają sie gdzie indziej.
odpowiedź