SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet śledzi ekspresową budowę szpitali w Wuhan. Od fundamentów do otwarcia w kilka dni

W chińskim mieście Wuhan, w którym rozpoczęła się epidemia nowego koronawirusa 2019-nCoV trwa ekspresowa budowa dwóch szpitali które mają usprawnić badania osób zarażonych oraz pozwolić na ich leczenie. Oba obiekty zostaną ukończone w ciągu zaledwie kilku dni uruchomione na początku lutego 2020 roku. Postępy na budowie można na bieżąco śledzić w internecie.

Article

Pierwsze doniesienia o pojawieniu się nowego koronawirusa oznaczonego jako 2019-nCoV pojawiły się w styczniu 2020 r. Szybko ustalono, że wirus powodujący dolegliwości zbliżone do zapalenia płuc szybko przenosi się z człowieka na człowieka, a ośrodkiem największej koncentracji zachorowań jest położone w Chinach miasto Wuhan.

Ponad 6 tysięcy infekcji, 132 ofiary śmiertelne

We wtorek podawano że na świecie wykryto ponad 6 tys. przypadków zainfekowania ludzi nowym koronawirusem, a 132 osoby umarły na skutek powikłań związanych z zakażeniem.

Oprócz Chin pojedyncze przypadki zakażenia 2019-nCoV stwierdzono w Australii, Kambodży, Kanadzie, Francji, Niemczech, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Japonii, Malezji, Nepalu, Singapurze, Korei Południowej, Sri Lance, Tajwanie, Tajlandii, USA i Wietnamie.

W Polsce nie zanotowano na razie potwierdzonego przypadku zakażenia nowym koronawirusem, kilka osób skarżących się na złe samopoczucie i zdradzających niektóre objawy infekcji poddano obserwacji w wyznaczonych szpitalach.

W internecie szpitale jak grzyby po deszczu

Najgorsza sytuacja związana z epidemią 2019-nCoV panuje obecnie w Wuhan zamieszkałym przez kilka milionów mieszkańców. Od kilku dni Wuhan jest objęte pełną kwarantanną nie pozwalającą nikomu na wjazd do miasta ani jego opuszczenie.

Władze Wuhan skarżyły się że obecna baza szpitali w mieście nie pozwala na pełną obsługę wszystkich osób zakażonych lub podejrzewanych o zakażenie nowym koronawirusem.

W związku z tym rząd w Pekinie podjął decyzję o budowie w ekspresowym tempie dwóch nowych szpitali w Wuhan. 24 stycznia br. ruszyły prace nad wzniesieniem szpitala Huoshenshan zdolnego obsłużyć tysiąc pacjentów. Obiekt ma zostać ukończony w ciągu 6 dni, zaś jego uruchomienie zaplanowano na 3 lutego br.

Z kolei 25 stycznia rozpoczęto stawianie drugiego szpitala o nazwie Leishenshan przewidzianego na 1,3 tys. chorych. Ten obiekt ma zostać otwarty 5 lutego br.

Ekspresowe tempo budowy szpitali jest możliwe m.in. dzięki zaangażowaniu ekip budowlanych przez całą dobę, jednocześnie na placu budowy pracuje ponad 1,5 tys. osób.

Postępy ich prac można na bieżąco śledzić na chińskiej stronie internetowej. We wtorek wieczorem liczba internautów śledzących tę transmisję przekraczała 15 mln.

Relacja z budowy nowych szpitali w Wuhan jest też dostępna w serwisie YouTube, gdzie prowadzi ją na żywo chiński kanał telewizyjny CGTN.

 

Dołącz do dyskusji: Internet śledzi ekspresową budowę szpitali w Wuhan. Od fundamentów do otwarcia w kilka dni

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Patryk
Jeżeli pojawił się wirus w wielu miejscach naraz w tym samym czasie, to został wypuszczony przez ludzi, gdyz nie ma możliwości aby wirus teleportował się z miejsca na miejsce. Tylko ludzie mogą go przenieść, z wuhan do innych miejsc odalonych o tysiące kilometrów. Ale w tej panice nikt nie zwróci na to uwagę.
odpowiedź
User
tst
Coś się za bardzo pospieszyli. Wybudują a wirus przestanie się rozprzestrzeniać.
odpowiedź
User
qwerty
A w sytuacji kryzysowej w naszym kraju czy wybudowali taki szpital? I najważniejsze pytanie: ile by to trwało?

Od rozpoczęcia budowy, pozowania z łopatami do zdjęć aż do zakończenia inwestycji.
odpowiedź