SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Emmanuel Macron prognozuje "koniec ery obfitości" na świecie i "wielką zmianę"

"Żyjemy u kresu ery obfitości (...) Wierzę, że to, czego doświadczamy, to wielka zmiana lub wielki przewrót" – powiedział w środę prezydent Francji Emmanuel Macron podczas posiedzenia Rady Ministrów, wieszcząc kryzysy gospodarczy i klimatyczny oraz kryzys demokracji.

Emmanuel Macron, prezydent FrancjiArticle

Prezydent Macron przewodniczył Radzie Ministrów po zakończeniu urlopu.

"Zasadniczo żyjemy pod koniec ery obfitości, będziemy musieli wyciągnąć konsekwencje ekonomiczne. To koniec produktów i technologii, które wydawały się nam wiecznie dostępne; dojdzie do przerwania łańcuchów dóbr (…) Będziemy musieli poczynić przygotowania" – stwierdził szef państwa.

Macron odwoływał się do poczucia poświęcenia Francuzów powtarzając swoje ostrzeżenia z miejscowości Bormes-les-Mimosas w piątek, kiedy to wezwał Francuzów do zaakceptowania zapłacenia "ceny za naszą wolność i nasze wartości".

Francuski prezydent zauważył również, że następuje erozja demokracji i ładu międzynarodowego i czekają nas "kryzys klimatyczny i jego konsekwencje", które "są dostrzegalne", a nawet "nowe zagrożenia", jak cyberryzyko.

"W obliczu tej wielkiej zmiany nasi współobywatele mogą reagować z wielkim niepokojem" - ostrzegł Macron.

"W obliczu takich obaw i takich wyzwań czasami łatwo jest obiecać i powiedzieć wszystko. Nie poddawajmy się tym pokusom, pokusom demagogii" – podsumował prezydent, ostrzegając również przez kryzysem rządowym we własnym kraju.

Dołącz do dyskusji: Emmanuel Macron prognozuje "koniec ery obfitości" na świecie i "wielką zmianę"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl