SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Energa: 545 mln zł zysku netto po 8 miesiącach

Grupa Energa wypracowała 545 mln zł zysku netto i 1.025 mln zł zysku EBITDA po 8 miesiącach 2010 roku, poinformowała spółka w środę. Natomiast przychody za ten okres zamknęły się kwotą 5.890 mln zł.

Energa: 545 mln zł zysku netto po 8 miesiącach

"Wrzesień to kolejny miesiąc, w którym Grupa Energa utrzymała tempo poprawy efektywności działania. EBITDA całej Grupy za osiem miesięcy wyniosła ponad 1 mld 25 mln zł i zbliża się do wyniku całego ubiegłego roku, który zamknął się kwotą 1 mld 53 mln zł. Przychody za osiem miesięcy tego roku wyniosły 5 mld 890 mln zł (w całym 2009 r. – 8 mld 380 mln zł), a zysk netto - 545 mln zł ( w całym ub. roku 425 mln zł)" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że największy wkład w poprawę wyniku finansowego ma segment dystrybucji energii i obrotu energią. Ten ostatni – według najnowszego raportu Agencji Rynku Energii - jest jednym z najaktywniejszych w kraju. Spośród wszystkich ponad 46 tysięcy odbiorców energii (punktów poboru), którzy od połowy 2007 r. zmienili sprzedawcę prądu, aż 55% z nich wybrało właśnie Energę.

"Dobre wyniki udało się osiągnąć również dzięki redukcji kosztów operacyjnych i poprawie efektywności zarządzania, co z kolei jest efektem zmian restrukturyzacyjnych i konsolidacyjnych w największej spółce Grupy, czyli Energa–Operator, z której konsekwentnie wydzielane są te obszary, które nie stanowią jej podstawowej działalności, czyli dystrybucji energii. Kolejnych oszczędności, a tym samym wzrostu rentowności można spodziewać się po toczącej się restrukturyzacji Grupy. Obecnie trwa konsolidacja służb księgowych i kadrowych, obszarów zakupowych i transportowych" - czytamy dalej.

Energa jest jedną z czterech grup powstałych w wyniku przekształceń sektora energetycznego. MSP chce sprzedać spółkę do końca 2010 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Energa: 545 mln zł zysku netto po 8 miesiącach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl