SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ERA kontra TPSA i Idea

14 listopada 2002 r. Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o wszczęcie postępowania przeciwko Telekomunikacji Polskiej S.A. i PTK Centertel Sp. z o.o.

PTC zarzuca TP S.A.

- stosowanie niedozwolonej praktyki polegającej na narzucaniu PTC przez TP SA uciążliwych warunków umowy, przynoszących TP SA nieuzasadnione korzyści;

- oraz stosowanie przez TP S.A. i PTK Centertel Sp. z o.o. niedozwolonej praktyki polegającej na zawarciu porozumienia, którego celem jest ograniczenie konkurencji.

Praktyki te polegają na uzależnianiu przez TP SA zmniejszenia opłat stosowanych wobec jej abonentów z tytułu połączeń do sieci komórkowych od przyjęcia przez każdego z operatorów komórkowych zmienionych stawek rozliczeniowych. Wyłącznie Centertel, w którym TP SA posiada udziały, zaakceptował zmniejszenie stawek rozliczeniowych. W ten sposób TP S.A. różnicuje opłaty w zależności od tego, czy dany operator komórkowy zdecyduje się na przyjęcie warunków narzuconych przez TP S.A., czy też nie. Tego rodzaju praktyki ograniczają konkurencję i są nadużywaniem przez TP SA pozycji dominującej na rynku usług stacjonarnych oraz czynem nieuczciwej konkurencji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ERA kontra TPSA i Idea

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl