SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Ergo Hestia odmówiła objęcia ubezpieczeniem partnera osoby homoseksualnej. Przeprosiny po interwencji

Firma ubezpieczeniowa Ergo Hestia najpierw odmówiła objęcia ubezpieczeniem partnerki swojej homoseksualnej klientki, a następnie - po nagłośnieniu sprawy - przeprosiła i rozpoczęła weryfikację pozostałych produktów ubezpieczeniowych pod kątem dyskryminujących zapisów. - Zakładamy, że taki zapis znalazł się w przypadku tylko jednego ubezpieczenia. Do tej sytuacji w ogóle nie powinno dojść - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Ergo Hestia.

siedziba Erg Hestia w Sopocie, fot. ndi Article

Magazyn „Replika” ujawnił w środę na swoim fanpage’u na Facebooku zgłoszoną przez czytelniczkę sprawę związaną z Ergo Hestia. Ubezpieczyciel odmówił objęcia ubezpieczeniem grupowym Hestia Rodzina partnerki swojej homoseksualnej klientki.

- Moja firma miała ubezpieczenia na życie w Avivie, wiec ja i moja partnerka byłyśmy też tam bezproblemowo ubezpieczone (wypłacali odszkodowania). Firma zmieniła ubezpieczyciela na Ergo Hestię. Po 3 miesiącach takie pismo... - skomentowała ubezpieczona kobieta.

W podpisanym przez pełnomocnika zarządu piśmie z odmową Ergo Hestia tłumaczy, że według OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) gospodarstwo domowe tworzą kobieta i mężczyzna, zatem partner tej samej płci nie może być uznany za „partnera”, którego obejmuje ochrona ubezpieczenia.

Jeszcze tego samego dnia firma zareagowała na wpis "Repliki", określając treść pisma, które otrzymała klientka za „archaiczną interpretacją definicji partnera, która przetrwała w zapisach OWU”. Ubezpieczyciel przeprosił za tę sytuację.

- Przepraszamy, tym bardziej, że definicja nie jest zgodna ani z duchem, w jakim promujemy ideę szerokiej ochrony naszych klientów, ani z naszymi przekonaniami, które są odzwierciedlone m.in. w podpisanej przez nas Karcie Różnorodności. Dlatego aktualizacja tej definicji jest dla nas oczywista i nie wymaga dodatkowych argumentów - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Ergo Hestia.

Firma dopiero weryfikuje ogólne warunki ubezpieczenia pozostałych swoich produktów (indywidualnych i grupowych), poszukując dyskryminujących zapisów. Rzecznik prasowy Ergo Hestia deklaruje, że ubezpieczyciel dąży do wprowadzenia zmian w OWU.

- Ich celem jest wprowadzenie takiej definicji partnera, aby każdy klient bez względu na płeć czy orientację seksualną mógł z przekonaniem korzystać z ubezpieczeń Ergo Hestii - wyjaśnia Arkadiusz Bruliński, zaznaczając, że w indywidualnych ubezpieczeniach życiowych oraz ubezpieczeniach majątkowych klienci mogą wskazać dowolną osobę jako beneficjenta, bez względu na stopień pokrewieństwa, płeć czy orientację seksualną.

Jednak w przypadku grupówki Hestia Rodzina, do czasu ostatecznej zmiany zapisów w OWU, konieczne jest zawarcie aneksu. - Zmiana ta zapewni ze skutkiem natychmiastowym właściwe traktowanie z poszanowaniem ich różnorodności - informuje nas rzecznik prasowy. Nie wiadomo, ile potrwa wprowadzenie współczesnej „definicji partnera” do OWU.

Ergo Hestia skontaktowała się już z klientką drogą mailową. - Oczywistym dla nas było, że przeprosimy za zaistniałą sytuację, do której w ogóle nie powinno dojść - tłumaczy Bruliński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ergo Hestia odmówiła objęcia ubezpieczeniem partnera osoby homoseksualnej. Przeprosiny po interwencji

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jutrzen
Ale wg polskiego prawa partner to osba, z którą prowadzimy spółkę partnerską... Może wpisać konkubent/konkubina? A nie, zaraz... słow niemodne już.
23 12
odpowiedź
User
Wstyd
Ludziska nie dawajcie się zastraszyć jakąś poprawnością.
26 43
odpowiedź
User
?
Dlaczego ta informacja ukazuje się w wirtualnych mediach?
20 11
odpowiedź
User
Konstytucja! Konstytucja! Konstytucja!
A co ze swobodą zawierania umów?
5 9
odpowiedź
User
dsf
Do ?, bo WM to Agoraki.
10 13
odpowiedź
User
ja
już myślałem że znalazła się jedna mądra firma która postawi się wszechobecnemu pedalstwu
35 53
odpowiedź
User
Krasawica
Gute deutsche zoppoter Versicherungfirma Alte Leipziger Hestia Polen mitt Munich Re.

Ciąg dalszy za wikipedią:
2011 – Godło „Jakość Obsługi 2011”, przyznawane w programie Jakość Obsługi, trafiło do Ergo Hestii jako jednego z trzech (obok Allianz i PZU) ubezpieczycieli w Polsce.

Prima.
5 2
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Dobrze, że tak szybko zareagowali. Widać nie chcą dać się wyprzedzić konkurencji a lepsze są dla nich pieniądze lesbijki niż gratulacje w komentarzach.
Dlaczego ten news jest na wm? Bo dotyczy mediów i marketingu? Mistrzowie komentowania jakoś na to nie wpadli...
20 12
odpowiedź
User
Hollylodz
Super! Bardzo się cieszę, że Hestia bez zbędnego tracenia czasu zareagowała tak jak należało. Brawo! A te wszystkie prawicowe trolle, co to się boją gejów (bo niby co? pod prysznicem Was zaatakują na basenie? - Bez obaw, na pewno wyglądacie obleśnie i to wam nie grozi!) niech już nie ujadają, bo czasu się nie da zatrzymać :-)
32 30
odpowiedź
User
OLO
brawo. to jest właśnie Polska nie tolerancyjna..
3 17
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry