SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eska nowym liderem w Lublinie, duży spadek Jedynki

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za II kwartał 2013 roku przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w Lublinie.

Eska nowym liderem w Lublinie, duży spadek Jedynki

Na pozycję lidera - z miejsca szóstego - awansowała Eska (z 8,0 proc. do 14,6 proc.). Drugie miejsce należało do RMF FM (wzrost z 13,8 proc. do 14,1 proc.).

Na ostatnią pozycję podium - z miejsca pierwszego - spadło Radio ZET (z 14,8 proc. do 13,2 proc.). Natomiast czwartą lokatę zajęła Trójka (wzrost z 12,1 proc. do 13,0 proc.).

Lublin

kwiecień 2012 : czerwiec 2012

kwiecień 2013 : czerwiec 2013

Radio ESKA

8,0%

14,6%

Radio RMF FM

13,8%

14,1%

Radio ZET

14,8%

13,2%

Trójka

12,1%

13,0%

Radio Złote Przeboje Puls 95,6 FM

8,5%

10,1%

Jedynka

13,8%

8,9%

Radio Eska Rock

7,3%

7,0%

Radio Freee

5,1%

6,1%

Radio Maryja

2,6%

3,7%

Polskie Radio Lublin

4,7%

3,2%

Radio TOK FM

0,0%

1,5%

Radio RMF Classic

3,4%

1,1%

Akademickie Radio Centrum

0,8%

0,7%

Czwórka

0,6%

0,7%

Dwójka

1,6%

0,5%

Radio eR 87,9 FM

1,2%

0,1%

N=

454

505


Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eska nowym liderem w Lublinie, duży spadek Jedynki

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej
Kiedy wreszcie Jedynka przestanie dołować? Może prezes Siezieniewski zamiast bawić się we Włoszech na Tour de Pologne (ciekawy udział prezesa publicznego radia w prywatnym przedsięwzięciu...zapewne służbowy...) zacznie się zajmować radiem i weźmie do galopu dyrektora Jedynki.
odpowiedź
User
jac
Jedynka dołuje od kilkunastu lat. To nie wina Siezieniewskiego, Dąbrowy czy innych nielubianych. To wina lat zaniedbań. Ta stacja potrzebowała zmian a Dąbrowa jako jedyny się na to odważył. W przeciwnym wypadku za 20 lat umarłby ostatni słuchacz tej stacji, ponieważ do niedawna nie mieli nic do zaoferowania dla nowych słuchaczy. Trzonem słuchaczy tej stacji byli rolnicy z wiosek.

Cała oprawa muzyczna i Jingle w ogóle nie pasowały do nowoczesnego radia nadającego w najnowocześniejszych technologiach. Hejnał to katorga dla uszu.

Oczywiście, że słuchalność spada. Jednak tylko odważne zmiany mogą to zatrzymać. I nie uda się tego zrobić w rok, czy dwa.
odpowiedź
User
Bez klapek na oczach
Jac, nie pisz głupot. Jedynka dołuje, bo Dąbrowa, pod koniec 2011 r., zwolnił Jakubowskiego. Za jego obecności trzymano największe wytwórnie na dystans. Dbano o proporcje na playliście. Playlista była coraz bogatsza, a często ciekawsza niż w Trójce. To za jego obecności, w ramach oprawy muzycznej, pojawiały się niezależne produkcje. Tak! W Jedynce! Trzeba było się pozbyć człowieka, by móc robić to, co się robi teraz. Nie przez przypadek zaczęto od niego. Później zwolniono Adama Dobrzyńskiego. Teraz mamy nieustającą promocję festiwalowych chałturników, pupilków rozgłośni komercyjnych i ich 'wizyty' w Muzycznej Jedynce. Audycji Romualda słuchało kilkaset tysięcy ludzi, mimo tego, że leciała w nocy! Pozbyto się ich jedną decyzją! I nie był problemem rock, bo audycję zastąpiono inną o tym samym profilu muzycznym! Problemem nie był Romuald. Problemem był szef muzyczny, a był nim Romuald... Jedynka to sieczkarnia do zarabiania pieniędzy. Broni się tylko po północy. Nie opowiadaj głupot o zmianach. Bo jedyne to pozbycie się wartościowych ludzi, zmiana dżingli, skrócenie hejnału i ściągnięcie paru ludzi z grupy Agora (of course).
odpowiedź