SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

eSky wchodzi do sześciu kolejnych krajów w Europie i Ameryce

Grupa eSky, oferująca platformę internetową do rezerwacji podróży, zaczęła działalność w Niemczech, Austrii, Włoszech, Chile, Argentynie i Meksyku. Do końca br. firma chce wejść do 25 nowych krajów.

Article

Obecnie Grupa eSky działa ze swoimi serwisami eSky.com i eDestinos.com w blisko 40 krajach na całym świecie. W kolejnych etapach rozwoju firma planuje wejść na pozostałe rynki europejskie, m.in. do krajów Europy Wschodniej, analizuje też możliwości ekspansji w Afryce oraz regionie Azji i Pacyfiku (APAC).

- Europa i Ameryka Łacińska są dla nas kluczowymi regionami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiąganych przez niektóre dojrzałe rynki w Europie Zachodniej - takie jak Wielka Brytania, Francja czy Hiszpania - do których weszliśmy w ubiegłym roku; ale jednocześnie jesteśmy mile zaskoczeni obiecującymi wynikami w Grecji lub Peru. To dwa rynki o niższej konkurencji i dużym apetycie na podróże. Po ubiegłorocznym upadku Tripsty - greckiego operatora - na tym rynku powstała ciekawa dla nas przestrzeń, którą skutecznie zagospodarowujemy - opisuje Marius Turbatu, global expansion director w Grupie eSky.

- Przewidujemy, że Europa Wschodnia będzie regionem z drugim co do wielkości wzrostem branży podróży online w ciągu najbliższych 4 lat dlatego skupiamy się na zaadresowaniu tutejszych rynków, ale przyglądamy się coraz uważniej także bardziej odległym rynkom RPA, Australii i Nowej Zelandii - dodaje.

Do końca br. Grupa eSky chce wejść do 25 nowych krajów. Firma szacuje, że jej użytkownicy z tych rynków wygenerują ponad 15 proc. całkowitej liczby rezerwacji.

- Jako globalny gracz oferujemy usługi podróżującym na całym świecie i – choć potrzeby użytkowników są bardzo zróżnicowane - widzimy, że chęć oraz konieczność podróżowania stale rosną. Oczywiście nie tylko my dostrzegamy potencjał rynkowy, dlatego turystyka to obecnie wysoce konkurencyjna branża - zaznacza Marius Turbatu.

Platforma oferowana przez Grupę eSky pozwala na zakup biletów 950 linii lotniczych (regularnych, tanich i czarterowych), rezerwację noclegu w ponad 1,3 mln hoteli i apartamentów, wynajem samochodu oraz zakup ubezpieczenia podróżnego.

W ub.r. Grupa eSky zrealizowała transakcje o wartości 1,5 mld zł oraz miała 180 mln zł wpływów netto, 35 proc. więcej niż rok wcześniej.

Mniejszościowymi akcjonariuszami firmy są fundusz Syntaxis (ma 6,2 proc. akcji) i Wirtualna Polska (w połowie 2017 roku za 6,3 proc. akcji zapłaciła 15,6 mln zł). eSky chce pozyskać kolejnego inwestora finansowego, liczy na otrzymanie kilkudziesięciu mln euro na dalszy rozwój. Prowadzi rozmowy w tej sprawie z zainteresowanymi podmiotami.

  • Więcej informacji:
  • ESky
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: eSky wchodzi do sześciu kolejnych krajów w Europie i Ameryce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl