SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Esther Berrozpe prezesem Whirlpool EMEA

Esther Berrozpe obejmie od maja stanowisko prezesa firmy Whirlpool EMEA i wejdzie w skład zarządu tego międzynarodowego koncernu.

Berrozpe będzie pierwszą kobietą - prezesem w historii firmy Whirlpool. Nominacja wejdzie w życie 1 maja 2013 r. Hiszpanka będzie podlegać bezpośrednio Marcowi Bitzerowi, prezesowi Whirlpool Ameryka Północna, a w roli prezesa Whirlpool EMEA zastąpi José Drummonda, który ze względów osobistych postanowił wrócić do Brazylii i do końca br. zachowa stanowisko prezesa zarządu Whirlpool Brasile.

Od 1 sierpnia 2012 r. Berrozpe jest wiceprezesem Whirlpool EMEA na rynki europejskie. Pracę w firmie podjęła w 2000 r., najpierw jako dyrektor ds. marketingu i trade marketingu w regionie Iberia. Następnie piastowała stanowiska dyrektora ds. brand & value brands oraz dyrektora kategorii food preparation na Europę w siedzibie firmy w Comerio. W 2008 r. przeszła do siedziby Whirlpool Ameryka Północna w Benton Harbour, obejmując najpierw stanowisko general manager cooking, a następnie wiceprezesa ds. brand product business, zajmując się bezpośrednio definiowaniem i realizacją strategii rynkowej.

Przed przejściem do Whirlpool, Berrozpe pełniła stanowiska category manager w firmie Paglieri, senior category manager w firmie Sara Lee Personal Products oraz dyrektora ds. marketingu i trade marketingu na Hiszpanię w Wella Group.

Berrozpe ukończyła studia na Wydziale Ekonomii i Administracji Biznesowej na Uniwersytecie Deusto w San Sebastian w Hiszpanii. Zarówno w okresie studiów, jak i w trakcie swojej kariery zawodowej, spędziła długie okresy we Włoszech. W 1993 r. ukończyła na Uniwersytecie w Bergamo kursy w dziedzinie ekonomii i biznesu międzynarodowego w ramach programu Erasmus. Ma 43 lata, jest mężatką z jednym dzieckiem.
 

Dołącz do dyskusji: Esther Berrozpe prezesem Whirlpool EMEA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl