SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,8 proc., w całej UE – 9,6 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,8% w listopadzie br., tyle samo, co w poprzednim miesiącu i wobec 8,8% rok wcześniej. W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł 9,6% i był taki sam, jak w październiku, zaś rok wcześniej wyniósł 9,4%, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w piątkowym komunikacie.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w listopadzie na poziomie 10,1% wobec 10,1% miesiąc wcześniej i w porównaniu do 9,9% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowała Holandia (4,4%) i Luxemburg (4,8%), a najwyższy Hiszpania (20,6%) oraz Słowacja (14,5% ) i Irlandia (13,9%).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec listopada 11,7%, wobec 11,5% miesiąc wcześniej. W listopadzie 2009 roku stopa ta wyniosła 11,4%.

Dołącz do dyskusji: Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,8 proc., w całej UE – 9,6 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl