SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Ewa Wanat dyscyplinarnie zwolniona z Polskiego Radia RDC

Redaktor naczelna Polskiego Radia RDC Ewa Wanat została w poniedziałek zwolniona dyscyplinarnie przez zarząd rozgłośni. Wanat przebywa na zwolnieniu lekarskim, a o decyzji prezesa spółki dowiedziała się z dokumentów przesłanych pocztą - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Ewa Wanat, fot. Michał Mutor Article

- Tak, potwierdzam. Dostałam pocztą zwolnienie dyscyplinarne. Na razie nie chcę tego komentować - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Ewa Wanat, która od kilku miesięcy przebywała na zwolnieniu lekarskim. W dokumencie rozwiązującym umowę został podany powód zakończenia współpracy.

Decyzją zarządu zaskoczony był Wojciech Borowik, przewodniczący rady nadzorczej RDC, który o usunięciu Wanat ze stanowiska redaktora naczelnego dowiedział się od nas. Niedawno rada programowa stacji miała ocenić prywatny wpis dziennikarki o dzieciach państwa Elbanowskich, działaczy na rzecz obrony praw rodziców, do czego ostatecznie nie doszło.

Przypomnijmy, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia w 2013 i 2014 roku RDC zdecydowało się nie grać kolęd. Decyzja ta nie spodobała się organom nadzorczym rozgłośni. - Rada nadzorcza zwraca uwagę zarządowi spółki, że kolędy są głęboko zakorzenione w polskiej kulturze i tradycji i stanowią spoiwo pomiędzy pokoleniami i środowiskami. Polskie Radio realizuje misję ze środków publicznych, dlatego nie może naruszać powszechnego obyczaju z powodu osobistych poglądów kierownictwa programu - napisano w piśmie do KRRiT. Zarząd odpierał wówczas te zarzuty, twierdząc, że kolęd zabrakło w playliście, jednak można je było usłyszeć w audycjach autorskich (więcej na ten temat).

Warto dodać, że w marcu br. zarząd RDC rozstał się z Elizą Michalik, która prowadziła autorską audycję „Bez pudru”. W sobotnie poranki Michalik komentowała z gośćmi m.in. bieżące wydarzenia w kraju. - Usłyszałam, że jestem osobą o zbyt wyrazistych poglądach i że współpraca z kimś tak wyrazistym okazała się w publicznym radiu nieudanym eksperymentem - tłumaczyła wówczas Michalik.

Ewa Wanat pełniła funkcję dyrektora programowego i redaktora naczelnego Polskiego Radia RDC od maja 2013 roku. Prowadziła poranne pasmo w piątki oraz wieczorną audycję „Depko i Wanat o seksie” wraz z seksuologiem Andrzejem Depko. Wcześniej, do kwietnia 2012 roku, była szefową TOK FM. Od listopada 2012 roku prowadziła na antenie radiowej Jedynki program „Kochaj się”, który był kontynuacją znanej z anteny TOK FM audycji „Kochaj się długo i zdrowo”. Przed Ewą Wanat funkcję redaktora naczelnego RDC piastował Paweł Homa. Od stycznia br., po odejściu Homy, obowiązki tymczasowo przejęła prezes zarządu RDC Jolanta Kaczmarek.

Od marca do sierpnia br. udział Polskiego Radia RDC w rynku radiowym w Warszawie (wśród słuchaczy w wieku 15-75 lat) wynosił 1,5 proc. (według danych Radio Track - zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ewa Wanat dyscyplinarnie zwolniona z Polskiego Radia RDC

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BARNABA
Przykro.
59 80
odpowiedź
User
yan
brawo brawo ..... nie wolno nikogo obrażać a zwłaszcza dzieci droga p. redaktor.....
97 54
odpowiedź
User
Ula
Wreszcie
89 50
odpowiedź
User
Malutki
Nareszcie.
72 46
odpowiedź
User
anna
to jest konfilikt i zazdrosc o obecnosc Ewy w mediach....niestety
28 55
odpowiedź
User
xyz
Szkoda bardzo, za Ewka pojda ludzie i dziennikarze, Ewa naglosni sparwe w mediach, RDC spadnie jeszcze bardziej, a w listopadzie PIS zwolni prezesowa.....i taki bedzie efekt zawisci
37 41
odpowiedź
User
mmm
Idą zmiany, właściciele mediów wystawiają tyłek na prawo. Walka o przeżycie.
54 13
odpowiedź
User
MarkoS
Niech jej robotę dadzą na parówkowym portalu Lisa. Świetnie tam będzie pasowała ta .....
52 35
odpowiedź
User
Rm
IV RP wraca!
Coś czuję, że skończy się sądem...
37 36
odpowiedź
User
kameduła
Nie przepadałem za tą kobiet a, ale naprawdę chciałbym poznać prawdziwe powodu jej zwolnienia.
Bardzo jestem ciekaw o co poszło. radykalizuje się nam zarzad Polskiego Radia?? strach przed polityczną zmianą. :-)
21 23
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing