SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ezra Klein, Nate Silver i Mike Allen najbardziej wpływowymi dziennikarzami politycznymi na Twitterze (TOP 20)

Firma analityczna StatSocial stworzyła ranking dziennikarzy zajmujących się tematyką polityczną, których wpisy na Twitterze budzą najbardziej żywe i najcenniejsze reakcje. Dominują przedstawiciele amerykańskich mediów, Polaków nie ma na liście.

Sporządzając ranking StatSocial brała pod uwagę liczbę osób tworzących sieć obserwujących konkretne konto, a także fakt kim są sami obserwujący. Na tej podstawie wyliczano odpowiedni wskaźnik.

- W naszym zestawieniu przyjęliśmy metodologię, w której liczba obserwujących dane konto nie jest decydująca - wyjaśnia w rozmowie z serwisem Politico Michael Hussey, CEO StatSocial. - Możesz mieć na przykład tylko trzech followersów, ale jeśli tymi osobami są Ashton Kutcher, prezydent Obama i Bill Gates, to będziesz wysoko w rankingu.

Twórcy listy brali także pod uwagę inne czynniki, na przykład to jaki procent obserwujących dane konto jest zainteresowany polityką. Im było ich więcej, tym wyższą pozycję w rankingu zajęło konkretne nazwisko. Hussey podał jako przykład Ariannę Huffington, współtwórczynię serwisu Huffington Post, która pomimo tego, że ma na Twitterze ponad 1,8 mln obserwujących zajęła w zestawieniu dopiero 5 miejsce. Powodem jest fakt, że tylko 7,7 proc. followersów Huffington odwiedza internetowe serwisy o tematyce politycznej.

Na liście najbardziej wpływowych dziennikarzy politycznych na Twitterze zabrakło polskich nazwisk. Pierwsza dwudziestka rankingu wygląda następująco:

1. Ezra Klein, Vox
2. Nate Silver, FiveThirtyEight
3. Mike Allen, Politico
4. Ben Smith, BuzzFeed
5. Arianna Huffington, Huffington Post
6. Paul Krugman, The New York Times
7. Chris Cillizza, The Washington Post
8. Glenn Greenwald, The Intercept
9. Dave Weigel, Bloomberg Politics
10. Mark Knoller, CBS News Radio
11. Michelle Malkin, Twitchy
12. Andrew Malcolm, Investor's Business Daily
13. Donna Brazile, CNN and ABC News
14. David Corn, Mother Jones
15. Matt Drudge, Drudge Report
16. Matthew Yglesias, Vox
17. Katrina vanden Huevel, The Nation
18. Jonathan Martin, The New York Times
19. Sam Stein, Huffington Post
20. David Frum, The Atlantic

Dołącz do dyskusji: Ezra Klein, Nate Silver i Mike Allen najbardziej wpływowymi dziennikarzami politycznymi na Twitterze (TOP 20)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl