SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wprowadza aktualizację dla niedowidzących

Facebook zaktualizował opcję alternatywnego tekstu pod zdjęciami, co ma pomóc użytkownikom niedowidzącym lub słabo widzącym.

Article

Aktualizacja Facebooka dotyczy wprowadzonej w 2016 roku funkcji AAT (automatycznego tekstu alternatywnego) i polega na zwiększeniu puli rozpoznawanych przez nią pojęć, dających się zidentyfikować na zdjęciach. Pomoże to osobom mającym problemy ze wzrokiem w skuteczniejszym rozpoznawaniu, co jest na danej fotografii.

We wdrożeniu zmian ma pomóc mechanizm sztucznej inteligencji. Facebook w wdanym komunikacie podkreśla, że dzięki nowej aktualizacji w serwisie będzie można zapoznać się z coraz precyzyjniejszymi opisami grafik i zdjęć.

Silnik ATT agreguje publiczne obrazy publikowane na  Instagramie i ich hashtagi w wielu językach. Bierze przy tym pod uwagę płeć osób ze zdjęć, odcienie skóry czy wiek. Ma to pomóc w kulturowo-demograficzej identyfikacji zdjęć.

Czytamy, że powstałe w ten sposób modele są nie tylko dokładniejsze, lecz także uwzględniają uwarunkowania kulturowe i demograficzne. Dokładniejsze mają być także opisy kształtów czy wielkości opisywanych obiektów.

Opisy tekstu alternatywnego na Facebooku dostępne są w 45 różnych językach.

Przychód Facebooka sięgnął w III kwartale 2020 roku 21,47 mld dolarów. To o 22 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2019 (17,65 mld dolarów). Przychód z reklam firmy wyniósł 21,22 mld dolarów, co oznacza wzrost także o 22 proc. w ujęciu rocznym. Facebook zanotował w III kwartale bieżącego roku zysk netto w wysokości 7,85 mld dolarów, w porównaniu do 6,09 mld dolarów zysku w III kwartale roku 2019 (+29 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza aktualizację dla niedowidzących

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl