SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook zawiesza prace nad Instagramem dla dzieci

Facebook, który spotkał się z ostrą krytyką ze strony prawodawców i użytkowników za plany dotyczące uruchomienia Instagrama dla dzieci poinformował, że wstrzymuje prace nad projektem Instagram Kids. „Instagram będzie nadal koncentrować się na bezpieczeństwie nastolatków i rozszerzaniu funkcji nadzoru rodzicielskiego” - podała firma.

Article

"Chociaż uważamy, że budowanie „Instagram Kids” jest słuszne, Instagram i jego firma macierzysta Facebook przeanalizują projekt w późniejszym terminie. W międzyczasie Instagram będzie nadal koncentrował się na bezpieczeństwie nastolatków i rozszerzaniu nadzoru rodzicielskiego nad funkcjami dla nich"– podała firma w wydanym w poniedziałek oświadczeniu.

Projekt zostaje zawieszony (nie podano na jak długo), by firma mogła skupić się na "rozwiązaniu problemów" z rodzicami, ekspertami, decydentami i organami regulacyjnymi.

Szef Instagrama, Adam Mosseri, powiedział, że aplikacja jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat.

Decyzja ta pojawia się po głośnym raporcie "The Wall Street Journal", który wykazał, że Facebook wielokrotnie stwierdzał, że jego aplikacja na Instagramie jest szkodliwa dla wielu nastolatków. Serwis przytoczył badania Facebooka z ostatnich trzech lat, które analizowały, w jaki sposób Instagram wpływa na jego młodych użytkowników, przy czym najbardziej krzywdzone są nastoletnie dziewczęta.

Raport skłonił prawodawców do ponownego rozważenia swoich obaw dotyczących aplikacji mediów społecznościowych.

„Cieszymy się, że Facebook posłuchał naszych apeli o zaprzestanie realizacji planów uruchomienia wersji Instagrama dla dzieci. „Pauza” jest jednak niewystarczająca” - poinformowali ustawodawcy w wydanym oświadczeniu.  - „Facebook musi całkowicie zrezygnować z tego projektu”.

Antigone Davis, globalna szefowa bezpieczeństwa Facebooka, złoży w czwartek zeznania przed amerykańską podkomisją Senatu ds. Handlu w sprawie ochrony konsumentów.

Instagram będzie również pracował nad rozszerzeniem kontroli rodzicielskiej na konta nastolatków. - Te nowe funkcje, na które rodzice i nastolatki mogą się zdecydować, dadzą rodzicom narzędzia do znaczącego kształtowania doświadczenia ich nastolatka - powiedział Mosseri. Dodał, że firma chce rozmawiać z rodzicami, badaczami i ekspertami ds. bezpieczeństwa o tym, jak powinna rozwijać się dalej platforma.

W drugim kwartale br. Facebook osiągnął wzrost przychodów o 56 proc. do 29,08 mld dolarów i zysku netto z 5,18 do 10,39 mld dolarów. Koncern zaznaczył, że w drugim półroczu tempo wzrostu jego wyników może znacząco spaść.

Z należących do koncernu platform Facebook, Instagram i WhatsApp w zeszłym kwartale przynajmniej raz w miesiącu skorzystało 3,51 mld użytkowników, wobec 3,14 mld rok wcześniej. Liczba internautów korzystających z samego Facebooka zwiększyła się z 2,7 do 2,89 mld.

Dołącz do dyskusji: Facebook zawiesza prace nad Instagramem dla dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl