SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook pozwala wybrać osoby i strony w czołówce news feedu

Nowa opcje udostępnione przez Facebooka pozwalają użytkownikom na wskazanie profili oraz stron, które mają być wyświetlane na szczycie listy aktualności. Nowość dostępna jest na razie dla użytkowników systemu iOS, wkrótce pojawi się na Androidzie i desktopach.

Article

W komunikacie Jacob Frantz, product manager Facebooka, tłumaczy, że nowe narzędzia zostały wprowadzone po to, by użytkownicy serwisu w większym niż dotąd stopniu mogli decydować o tym jakie treści chcą oglądać w aktualnościach. Mają im w tym pomóc trzy nowe funkcje.

Pierwsza z nich umożliwia wskazanie przez użytkownika konkretnych osób oraz witryn (pochodzących na przykład od wydawców lub marek), które mają pojawiać się na szczycie jego news feedu. Dzięki temu po zalogowaniu się na konto użytkownik zobaczy w aktualnościach w pierwszej kolejności treści pochodzące ze źródeł, które są dla niego najważniejsze i najbardziej pożądane.

Drugie usprawnienie zaoferowane przez Facebooka polega na tym, że portal w oparciu o preferencje użytkownika automatycznie zaproponuje przy wyborze artystów, wydawców czy firmy, którymi może być zainteresowany właściciel profilu.

Ostatnie z nowych narzędzi to lista osób i stron, które pojawiały się w Aktualnościach użytkownika w ciągu ostatniego tygodnia. Na podstawie tego spisu będzie można szybko zdecydować, czy konkretne profile mają się w dalszym ciągu pojawiać na tablicy użytkownika, czy też powinny z niej zniknąć. Facebook podkreśla, że dokonane w ten sposób wybory można w każdej chwili cofnąć i przywrócić konkretne osoby i strony do Aktualności.

Na razie nowe funkcje zaoferowane w serwisie są dostępne jedynie dla osób korzystających z urządzeń z systemem operacyjnym iOS. Według zapowiedzi w ciągu najbliższych tygodni dostęp do nich otrzymają również użytkownicy systemu Android oraz przeglądarkowej, desktopowej wersji Facebooka.

Na koniec marca br. Facebook miał 1,44 mld użytkowników aktywnych w ciągu miesiąca, z czego 1,25 mld korzystało z portalu na urządzeniach mobilnych, a 581 mln tylko w ten sposób (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook pozwala wybrać osoby i strony w czołówce news feedu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl