SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook przegrał w sądzie

Portalowi społecznościowemu Facebook nie udało się udowodnić przed niemieckim sądem, że konkurencyjny serwis StudiVZ skopiował jego projekt.

Facebook przegrał w sądzie

Facebook twierdził, że StudiVZ - mający w Niemczech o wiele więcej użytkowników od jego niemieckojęzycznej wersji - skopiował jego projekt oraz nielegalnie wszedł w posiadanie kodów potrzebnych do odtworzenia jego grafiki i funkcji.

Z tymi zarzutami nie zgodził się jednak sąd w Kolonii. "Pomimo, że istnieją części wspólne i podobieństwa pomiędzy oboma serwisami, których nie można nie zauważyć, sąd nie mógł założyć, że doszło do nieuczciwego kopiowania" - czytamy w oświadczeniu sądu, który uznał również, że Facebook nie dostarczył mu wystarczających dowodów wspierających jego zarzuty o nielegalnym przejęciu od niego informacji przez StudiVZ.

Wtorkowy wyrok kolońskiego sądu nie jest prawomocny i Facebook może się od niego odwoływać.

Najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy w lipcu ubiegłego roku złożył przeciwko niemieckiemu serwisowi oddzielny pozew w sądzie w Kaliforni, w którym oskarżył StudiVZ o "skopiowanie wyglądu, atmosfery, funkcji oraz usług" oferowanych przez Facebook.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook przegrał w sądzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl