SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook przegrał w sądzie

Portalowi społecznościowemu Facebook nie udało się udowodnić przedniemieckim sądem, że konkurencyjny serwis StudiVZ skopiował jegoprojekt.

Facebook przegrał w sądzie

Facebook twierdził, że StudiVZ - mający wNiemczech o wiele więcej użytkowników od jego niemieckojęzycznejwersji - skopiował jego projekt oraz nielegalnie wszedł wposiadanie kodów potrzebnych do odtworzenia jego grafiki ifunkcji.

Z tymi zarzutami nie zgodził się jednak sąd wKolonii. "Pomimo, że istnieją części wspólne ipodobieństwa pomiędzy oboma serwisami, których nie można niezauważyć, sąd nie mógł założyć, że doszło do nieuczciwegokopiowania" - czytamy w oświadczeniu sądu, który uznał również, żeFacebook nie dostarczył mu wystarczających dowodów wspierającychjego zarzuty o nielegalnym przejęciu od niego informacji przezStudiVZ.

Wtorkowy wyrok kolońskiego sądu nie jest prawomocny i Facebookmoże się od niego odwoływać.

Najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy w lipcuubiegłego roku złożył przeciwko niemieckiemu serwisowi oddzielnypozew w sądzie w Kaliforni, w którym oskarżył StudiVZ o"skopiowanie wyglądu, atmosfery, funkcji oraz usług" oferowanychprzez Facebook.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook przegrał w sądzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl