SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook zapowiada nowy regulamin, zmiany w zarządzaniu danymi użytkowników

Pozyskiwanie większej liczby informacji o użytkownikach i czerpanie danych na ich temat od zewnętrznych partnerów oraz reklamodawców - to niektóre zapisy, które wprowadzi nowy regulamin Facebooka. Zacznie obowiązywać od początku 2015 r.

Article

O wprowadzeniu zmian w obowiązującym obecnie regulaminie usługi Facebook informuje użytkowników, rozsyłając na ich konta odpowiednie powiadomienie. Kliknięcie w nie prowadzi do nowej strony, na której zamieszczono komunikat o zmianach.

Wśród planowanych zmian w regulaminie znalazły się między innymi zapisy dotyczące informacji otrzymywanych przez Facebook na temat jego użytkowników. Jest w nim mowa o tym, że Facebook pozyskuje dane od partnerów zewnętrznych, między innymi tych, którzy przygotowują aplikacje dostępne w serwisie. Wspomina się także o reklamodawcach, którzy przekazują Facebookowi informacje o swoich klientach będących użytkownikami serwisu.

W innymi miejscu Facebook wspomina o tym, że będzie udostępniał dane na temat swoich użytkowników wszystkich uprawnionym do tego organom w wypadkach uzasadnionych prawem oraz jeżeli serwis w dobrej wierze uzna, że powinien udostępnić określone informacje. Mogą to być między innymi informacje dotyczące wiarygodności konkretnego konta czy prowadzonych na nim działań.

Na razie nie wiadomo, jaki dokładnie kształt przybiorą nowe zapisy w regulaminie. Każdy użytkownik po przedstawieniu mu nowych warunków może się nie zgodzić na akceptację regulaminu, będzie to jednak w praktyce oznaczało brak możliwości dalszego korzystania z konta na portalu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook zapowiada nowy regulamin, zmiany w zarządzaniu danymi użytkowników

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Tłumacząc na język POLSKI oznacza to pełną inwigilację i transfer danych do Mossadu i CIA. Jak już raz wpiszecie się pod swoim nazwiskiem na Pejsbuka zostaniecie na zawsze w bazach służb specjalnych Izraela i USA. Do tej pory też tam byliście, ale w/w służby udawały, że nic o tym nie wiedzą.
12 9
odpowiedź
User
Dż.
Całkowicie zgadzam się z pavvem. Większość zaakceptuje nowy regulamin nawet go nie czytając. Ludzie, przejrzyjcie w końcu na oczy. Coraz więcej rzeczy się dzieje i o coraz większej ilości takich rzeczy się mówi wprost, ale dla większości to nadal teorie spiskowe.
11 8
odpowiedź
User
wkurwiony internauta
Bye , bye panie Facebook ! ! Od dawna bylo wiadomo ,ze to indolencki portal , przechwytywacz hasel i buszownik po pocztach internetowych !
9 8
odpowiedź
User
jadzia
jednym słowem trzeba zrezygnowc z pejsbuka jak nmówią niektórzy bo nie po to człowiek walczył o wolnośc aby dać się zniewolić podejrzewam że powstaną inne pejs buki
9 8
odpowiedź