SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook zebrał 1,5 mld USD. Wartość portalu - 50 mld USD

Portal społecznościowy Facebook poinformował, że w ramach ostatniej rundy finansowania zebrał w sumie 1,5 miliarda dolarów.

Facebook zebrał 1,5 mld USD. Wartość portalu - 50 mld USD

Transakcja, która wycenia wartość serwisu na 50 miliardów dolarów, była podzielona na dwie części. W grudniu Facebook otrzymał łącznie 500 milionów dolarów od rosyjskiego funduszu Digital Sky Technologies (DST) i banku inwestycyjnego Goldman Sachs (więcej na ten temat).

Teraz, specjalnie utworzony przez Goldman Sachs fundusz dla klientów banku spoza USA, zainwestował kolejny 1 miliard dolarów w akcje Facebooka.

"Wciąż notujemy dobre wyniki i jesteśmy zadowoleni z możliwości umocnienia naszej pozycji finansowej dzięki tym nowym środkom. Po zakończeniu tej inwestycji mamy teraz większą elastyczność finansową i możemy badać dowolne możliwości jakie są przed nami" - powiedział David Ebersman, dyrektor finansowy portalu.

Facebook poinformował, że nie ma aktualnie żadnych sprecyzowanych planów odnośnie otrzymanego zastrzyku pieniężnego, ale zamierza nadal inwestować w budowanie i rozwijanie swojej działalności.

Portal ujawnił też, że jeszcze przed ostatnią rundą finansowania spodziewał się, iż liczba jego udziałowców przekroczy w 2011 roku granicę 500. Według amerykańskiego prawa, prywatne firmy mające więcej niż 499 udziałowców mają obowiązek ujawniania swoich wyników finansowych. Facebook zapowiedział, że najpóźniej do końca kwietnia 2012 roku zacznie podawać do publicznej wiadomości takie dane.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook zebrał 1,5 mld USD. Wartość portalu - 50 mld USD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl