SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakt” rezygnuje ze stron lokalnych

Dziennik „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) rezygnuje z regionalnie mutowanych stron w większości regionów. Takie strony pozostaną tylko w czwartkowych i piątkowych wydaniach tabloidu w Katowicach i Poznaniu. RASP zapewnia, że większość dziennikarzy pracujących w oddziałach lokalnych otrzymała propozycję pozostania w redakcji.

Article

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, firma w poniedziałek poinformowała mailowo część pracowników oddziałów lokalnych, że tracą pracę w związku z likwidacją owych oddziałów.

- Fakt jest dziennikiem ogólnopolskim, liderem rynku prasy codziennej i będzie ukazywał się tak jak dotąd we wszystkich regionach Polski - podkreśla Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej Ringier Axel Springer Polska. - Regionalne mutacje będą publikowane na nowych zasadach. Pozostawiamy strony mutowane redakcyjne w czwartki i w piątki w Katowicach oraz w Poznaniu. W wyniku reorganizacji pracy, zrezygnowaliśmy z regionalnie mutowanych stron w pozostałych regionach - dodaje.

Wydawca zapewnia, że zwolnienia nie obejmą całych zespołów odpowiedzialnych za strony lokalne. - Większości dziennikarzy złożyliśmy propozycję pozostania w redakcji na niezmienionych warunkach finansowych. Tym samym wzmacniamy treści ogólnopolskie w głównym grzbiecie Faktu oraz na Fakt.pl - mówi Skrzypek-Makowska.

W 2016 roku ruszył dodatek do „Faktu” w woj. podkarpackim, już wcześniej podobne wychodziły w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Trójmieście, Bydgoszczy, Białymstoku, Łodzi i Krakowie.

Zmiany mają związek z przeprowadzanymi od ubiegłego tygodnia zwolnieniami grupowymi w RASP.

Hołdys przestał być felietonistą „Newsweeka”

W środę firma rozpoczęła proces grupowych zwolnień. Jak wynikało z naszych ustaleń, w ciągu pierwszych dni nie doszło do zwolnień na większą skalę. Wypowiedzenia na większą skalę zaczęto wręczać w poniedziałek. Z tygodnikiem „Newsweek Polska” pożegnał się felietonista Zbigniew Hołdys oraz dziennikarze działu kultura Waldemar Kumór i Aleksander Hudzik

RASP w październiku poinformował o zamiarze przeprowadzenia grupowych zwolnień w firmie (mają objąć ponad 100 osób). Grupa zdecydowała o zamknięciu od nowego roku papierowego wydania tygodnika „Auto Świat” oraz serwisów Vod.pl i Literia.pl. „Przegląd Sportowy” od 2023 roku będzie ukazywał się tylko dwa razy w tygodniu.

W trzecim kwartale 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Faktu” wyniosła 132 274 egz., jak pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa. Tabloid jest najchętniej czytanym dziennikiem w Polsce.

W październiku serwis Fakt.pl miał 10,63 mln użytkowników oraz 12 minut i 53 sekundy przeciętnego cza su korzystania (dane Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: „Fakt” rezygnuje ze stron lokalnych

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Claro
Felo wróć!
odpowiedź
User
Rt
Feluś zaczął zabijać tę redakcję. Skończyła Kasia.
odpowiedź
User
Do nory
Peowskie krowy zniszczyły tabloid....
odpowiedź