SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dariusz Cychol zwolniony z „Faktów i Mitów”, nową naczelną Ewa Kotlińska

Dariusz Cychol od lipca nie jest już redaktorem naczelnym tygodnika „Fakty i Mity” (Błaja News). Pismem kierować będzie Ewa Kotlińska, właścicielka i prezes wydającej je spółki. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że zarząd czyni przygotowania do likwidacji spółki.

Article

Cychol trafił „Faktów i Mitów” w 2016 roku, po odejściu z Telewizji Polskiej, w której m.in. kierował portalem TVP.Info oraz odpowiadał za integrację internetowych serwisów regionalnych. W listopadzie 2016 roku został wicenaczelnym tygodnika. W styczniu 2018 objął stanowisko redaktora naczelnego (zastępując Ewę Kotlińską), którym był do końca czerwca br.

Jak ustaliliśmy, w marcu otrzymał od właścicielki pisma wypowiedzenie z trzymiesięcznym okresem, który właśnie upłynął. Pismem ponownie będzie kierowała jego właścicielka Ewa Kotlińska, która mieszka w Kanadzie. Stamtąd też będzie kierowała pracami pisma.

- Bardzo proszę by nie łączyć mnie z działalnością „Faktów i Mitów” po dniu 30 czerwca br. Zakończyłem współpracę z „FiM”; i już. Nie interesuje mnie co się dzieje i dziać będzie w piśmie (ruchy personalne, ploteczki, itp.). Nie chcę tracić czasu na analizy czegoś, co może być nieracjonalne - napisał na Facebooku Dariusz Cychol.

DO ZOBACZYSKA!!! Szanowni Państwo, Drodzy, Przyjaciele. O północy (30.06/01.07) zakończyłem swoją blisko czteroletnią...

Opublikowany przez Darka Cychol Wtorek, 30 czerwca 2020

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, Ewa Kotlińska przygotowuje się do likwidacji spółki Błaja News: niektórzy dziennikarze „Faktów i Mitów” otrzymują już wypowiedzenia, a w uzasadnieniu właścicielka podaje właśnie zamiar zlikwidowania firmy. Dariusz Cychol odmówił skomentowania swojego rozstania z pracodawcą. „Fakty i Mity” nadal ukazują się jako tygodnik.

Poprzedni redaktor naczelny „Faktów i Mitów” Roman K. w sierpniu 2019 roku został skazany przez łódzki Sąd Okręgowy na 10 lat więzienia za podżeganie do zabójstwa swojej byłej żony, spowodowanie szkód finansowych u Błaja News i wyłudzenia od firm ubezpieczeniowych.

Na początku stycznia br. K. został ostatecznie wykreślony jako współwłaściciel Błaja News, a posiadane przez niego udziały umorzono. W konsekwencji kapitał spółki zmalał z 300 do 120 tys. zł.

W 2018 roku spółka Błaja News zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 7,1 proc. do 3,3 mln zł. Jednocześnie koszty operacyjne firmy zmalały o 13,8 proc. do 3,32 mln zł, a pozostałe wpływy wzrosły z 25,8 do 284,9 tys. zł, dzięki czemu wynik netto poszedł w górę z 319,4 tys. zł straty do 132,6 tys. zł zysku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dariusz Cychol zwolniony z „Faktów i Mitów”, nową naczelną Ewa Kotlińska

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sloan
Patologia
odpowiedź
User
ya
"Nie chcę tracić czasu na analizy czegoś, co może być nieracjonalne". gość od kilku lat pracuje w jednym z najbardziej oderwanych od rzeczywistości wydawnictw w kraju. nie mówiąc o tym że to też szkalująca, hejterska gazeta. a to wszystko i tak eufemizm
odpowiedź
User
LG
Jak to było? "Nie płakałem po papieżu"? OK. Po was też nie będziemy płakać
odpowiedź