SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty i Mity” wystawione na sprzedaż, Błaja News ogłosi upadłość

Ewa Kotlińska, wydawczyni, właścicielka i redaktor naczelna tygodnika „Fakty i Mity” (Błaja News) wystawiła tytuł na sprzedaż - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Cena nie jest znana. - To nie była łatwa decyzja, latami piętnowaliśmy obłudę i nieprawidłowości w obrębie Kościoła. Może ktoś będzie chciał to kontynuować - komentuje Kotlińska dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak poinformowaliśmy kilka dni temu, wydawane od 2000 roku „Fakty i Mity” z ostatnim dniem lipca br. przestaną się ukazywać. - Z powodu coraz mniejszej rentowności i sukcesywnie spadającej liczby czytelników. Na razie mamy jeszcze pieniądze, nie chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, gdy nie będziemy ich mieli na bieżącą działalność i wypłaty dla pracowników - uzasadniała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Anna Dembowska, prokurent spółki wydającej tygodnik.

Jak przekazała nam Ewa Kotlińska, redaktor naczelna „Faktów i Mitów” i prezes spółki Błaja News, tygodnik został wystawiony na sprzedaż, a każdy, kto jest zainteresowany kupnem może zgłosić się do wydawcy. - Być może ktoś będzie chciał kontynuować nasze dzieło. Niestety już nie Błaja News. Trudno wskazać jedną przyczynę zaistniałej sytuacji. Złożył się na nią szereg niezależnych od nas czynników - informuje portal Wirtualnemedia.pl Kotlińska.

- Zrobiłam wszystko co w mojej mocy, aby ratować spółkę, podobnie jak współpracująca z nami kancelaria prawna. Niestety dłużej, bez zaplecza finansowego, które pozwoliłoby pokryć podstawowe koszty utrzymania tytułu, nie jesteśmy w stanie funkcjonować- dodaje.

Ewa Kotlińska przekonuje, że decyzja o postawieniu spółki w stan likwidacji i sprzedaży tytułu nie należała do łatwych. - Przez wiele lat tygodnik „Fakty i Mity” miał swoją misję - piętnował obłudę i nieprawości w obrębie instytucji, która przynajmniej ze swojego założenia oferować powinna miłość i prawdę. Dziś to, o czym „FiM” zaczęło głośno mówić już 20 lat temu, dostrzegają media nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Tego głosu nie da się już uciszyć. Cieszy nas, że w pewnym stopniu się do tego przyczyniliśmy. Czasami, gdy coś się kończy, ma szansę narodzić się coś nowego. Mam nadzieję, że tak się stanie i tym razem - informuje szefowa „Faktów i Mitów”. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, na razie nie zgłosił się nikt chętny do kupna tytułu.

Fakty i Mity” zostały założone w 2000 roku przez Romana K., który do 2016 roku był też redaktorem naczelnym. W sierpniu 2019 roku został skazany przez łódzki Sąd Okręgowy na 10 lat więzienia za podżeganie do zabójstwa swojej byłej żony, spowodowanie szkód finansowych u Błaja News i wyłudzenia od firm ubezpieczeniowych. Od 2016 roku pismu szefował Dariusz Cychol, z którym wydawca rozwiązał umowę ze skutkiem na koniec czerwca br.

W ub.r. spółka Błaja News w ub.r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 8,5 proc. do 3,02 mln zł, a przy zmniejszeniu wydatków operacyjnych o 0,6 proc. do 3,3 mln zł wynik netto poszedł w dół ze 132,6 tys. zł zysku do 74,5 tys. zł straty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty i Mity” wystawione na sprzedaż, Błaja News ogłosi upadłość

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
R.
Nawiązując do okładki: Biedny jak Fakty i Mity
odpowiedź
User
ja
Brawo, mniej scietych drzew, brawo czystsze powietrze. BRAWO cudowana proekologiczna inicjatywa!
odpowiedź
User
Marek
Niech przejdą wyłącznie na wersję elektroniczną. Niższe koszty, a zainteresowani i tak dotrą.
odpowiedź