SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firefox 35 z Firefox Hello do pobrania (wideo)

Mozilla udostępniła kolejną wersję przeglądarki internetowej Firefox, w której główną nowością jest usługa Firefox Hello.

Article

Firefox Hello to wbudowany w przeglądarkę Firefox globalny system komunikacji. Po odnalezieniu ikony Hello na pasku menu lub panelu dostosowywania należy kliknąć przycisk "Rozpocznij rozmowę", aby rozpocząć pierwsze połączenie. Po nawiązaniu połączenia użytkownikowi zostanie wyświetlone okno z widokiem z jego kamery, aż zaproszona osoba kliknie otrzymany odnośnik i dołączy do rozmowy.

Podczas oczekiwania użytkownik może kontynuować przeglądanie sieci, a Hello poinformuje go, gdy jego rozmówca się połączy. Ikona Hello zmieni kolor na niebieski, a użytkownik usłyszy dźwięk powiadomienia.

Każde okno rozmowy ma własny adres URL, umożliwiający komunikację (audio lub wideo) między obiema stronami. Użytkownik może utworzyć wiele rozmów i nadać im różne nazwy. Dzięki temu łatwiej jest połączyć się z wybranymi osobami bez potrzeby tworzenia nowych odnośników. Nie trzeba też zakładać specjalnego konta czy udostępniać prywatnych informacji. Przykładowo użytkownik może stworzyć rozmowę o nazwie "praca" dla cotygodniowych konwersacji z pracownikiem oraz inną nazwaną "czas z rodziną" dla regularnych rozmów z najbliższymi.

Aby skontaktować się z kimś bezpośrednio, obie strony muszą mieć założone konto Firefox Account. W takim wypadku do osób, które są online, można zadzwonić bezpośrednio z przeglądarki Firefox. Użytkownik może zalogować się do konta Firefox Account na każdym używanym przez siebie komputerze. Osoby, które mają konto Google mogą przenieść zachowane tam kontakty do książki adresowej Hello. W tym celu należy wybrać polecenie "Importuj kontakty" z poziomu książki adresowej oraz zalogować się do konta Google.

Przeglądarkę inernetową Firefox 35 można pobrać z tej strony.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firefox 35 z Firefox Hello do pobrania (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl