SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV na czele oglądalności w kwietniu. TVP Historia wyprzedziła Discovery Channel

W kwietniu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która wyprzedziła Discovery Channel. Największym wzrostem pochwalić się mógł Canal+ Discovery, a na przeciwnym biegunie znalazł się Polsat Viasat Nature.

Udział kanału Fokus TV w kwietniu 2017 roku wyniósł 0,76 proc., po spadku względem kwietnia 2016 roku o 9,52 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z trzeciej na drugą lokatę awansowała TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,64 proc., po wzroście o 12,28 proc.

Podium uzupełnia Discovery Channel, który spadł z miejsca drugiego. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,55 proc., po spadku udziału w porównaniu do kwietnia ub.r. o 6,78 proc.

Na 21. miejscu uplasował się nowy kanał satelitarny Polsat Doku, który ruszył 10 lutego br., a jego średni udział w kwietniu br. wyniósł 0,04 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Canal+ Discovery, który jednak spadł z miejsca 22. na 23. Udział tej stacji w analizowanym miesiącu się podwoił do 0,02 proc.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazł się Polsat Viasat Nature, który w rankingu spadł z lokaty 20. na 22. Jego udział, po stracie o 50 proc., wyniósł 0,03 proc.

W grupie komercyjnej w kwietniu 2017 roku liderem był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,79 proc., po spadku o 22,55 proc.

Drugi był kanał Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,75 proc. (zmniejszył się on o 16,67 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,53 proc.; do góry o 1,92 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Polsat Viasat Explore, którego średni wynik zwiększył się o 62,50 proc. do 0,13 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się Animal Planet HD - strata tego kanału wyniosła 50 proc. do 0,05 proc.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Fokus TV na czele oglądalności w kwietniu. TVP Historia wyprzedziła Discovery Channel

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
HISTORIA JEST JEDNA
I tak to powinno wyglądać.
odpowiedź