SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fotka zarabia na czysto ponad milion zł. Nie podbije Niemiec

Platforma społecznościowa Fotka w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 6,4 proc. do 3,97 mln zł, a przy wyższej dynamice kosztów jej zysk netto zmalał z 1,31 do 1,24 mln zł.

Article

Fotka zarabia z dwóch głównych źródeł: emisji reklam i opłat od użytkowników. W sprawozdaniach nie podaje, ile wynoszą jej wpływy z każdego z tych obszarów. W tym drugim oferuje m.in. opcję subskrypcyjną Klub Gwiazd, która kosztuje od 6,15 zł brutto (na 14 dni) do 47 zł (na 180 dni).

Kilka lat temu platforma szykowała się do ekspansji zagranicznej: uruchomiono jej wersje w języku czeskim, ukraińskim, angielskim, rumuńskim, rosyjskim i hiszpańskim. - Kampanie marketingowe i reklamowe skierowane na ww. rynki nie były na tyle zadowalające, aby kontynuować płatne działania promocyjne. Aplikacje jednak nadal są dostępne dla użytkowników w powyższych krajach - opisano w sprawozdaniu spółki.

Ponadto Fotka wycofała się z planowanej ekspansji w Niemczech. Swoje działania promocyjne realizowała wyłącznie w Polsce.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koszty operacyjne Fotka sięgnęły w ub.r. 2,6 mln zł, o 12,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Co prawda wydatki na usługi obce zmalały z 1,79 do 1,68 mln zł, ale nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się z 311,6 do 387,5 tys. zł, a koszty rodzajowe określone jako pozostałe - z 53,8 do 315 tys. zł.

Zysk sprzedażowy spółki zmniejszył się z 1,42 do 1,37 mln zł, zysk operacyjny - z 1,4 do 1,37 mln zł, a zysk netto - z 1,31 do 1,24 mln zł.

Po połowie udziałów Fotki mają Rafał Agnieszczak i Andrzej Ciesielski. Z zeszłorocznego zysku netto każdy dostanie 609,7 tys. zł dywidendy, a 24,9 tys. zł trafi do spółki Fotka z o.o. jako komplementariusza.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2022, a poprzedni - 2021

Dołącz do dyskusji: Fotka zarabia na czysto ponad milion zł. Nie podbije Niemiec

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zima
ta fotka to dno
odpowiedź