SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie liczba fotoradarów w Polsce. Najwięcej na Mazowszu

Fotoradarów w Polsce wciąż przybywa. Obecnie jest ich już ponad 520, w porównaniu do 445 w ubiegłym roku - wynika z danych firmy Neptis, właściciela aplikacji nawigacyjnej Yanosik.

fot. Shutterstock.comArticle

Według danych Neptis, w 2021 roku w Polsce funkcjonowało 445 fotoradarów. To o 14 urządzeń więcej aniżeli w 2020 roku. Ich liczba wciąż wzrasta, a według planów CANARD oraz GITD, będzie ich jeszcze więcej.

Liczba fotoradarów w ciągu ostatnich trzech miesięcy tego roku zmieniła się: w województwie mazowieckim o 5 sztuk (z 83 mierników na 88), w województwie wielkopolskim o 1 urządzenie (z 53 na 54), w województwie łódzkim o 1 urządzenie (z 35 na 36), w województwie dolnośląskim o 1 urządzenie (z 25 na 26), w województwie lubuskim o 3 fotoradary (z 24 na 27), w województwie zachodniopomorskim o 1 urządzenie (z 27 na 28) oraz w województwie kujawsko-pomorskim o 2 sztuki (z 19 na 21).

Z kolei w województwie warmińsko-mazurskim liczba fotoradarów spadła, z 21 sztuk do 19.

"Sprawdzaliśmy liczbę fotoradarów na początku 2022 roku i łącznie było ich wtedy 515 sztuk. Obecna liczba stacjonarnych mierników prędkości wynosi już 527. To wzrost o 12 urządzeń w ciągu zaledwie 3 miesięcy. Według naszych informacji to jeszcze nie koniec – do końca lata 2023 roku przybędzie odcinkowych pomiarów prędkości, a 100 fotoradarów zostanie wymienionych na nowe." - stwierdziła Julia Langa, Yanosik.

Dołącz do dyskusji: Rośnie liczba fotoradarów w Polsce. Najwięcej na Mazowszu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozsadek
I miejmy nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej. Drogi na Mazowszu, szczególnie do 50 km od Warszawy to najniebezpieczniejsze drogi w Polsce.
Jakoś dziwnym trafem w tunelu na obwodnicy jest odcinkowy pomiar i wypadków blokujących pół miasta brak. Natomiast na pozostałym odcinku obwodnicy średnio 3 wypadki dziennie.
odpowiedź
User
obserwator
Kaczyński zrobił państwo policyjne. Radarów coraz więcej, ale jakoś proporcjonalnie nie spada liczba wypadków i ich ofiar. Za to zbiera więcej na 500+ i emerytura+, bo już dalej nie można pogrążać Polski w kolejnych kredytach. To jeden ze sposobów na pokrycie olbrzymich długów, jakich ten rząd narobił...
odpowiedź