SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Frima internetowa Netmedia w drodze na GPW

Netmedia, spółka z segmentu nowych technologii, specjalizująca się w e-commerce, pieniądze z planowanej na ostatni kwartał bieżącego roku emisji nowych akcji chce przeznaczyć na rozwój projektów wewnętrznych i konsolidację polskiego rynku e-commerce.

"Emisja nowych akcji planowana jest na ostatni kwartał 2006 roku. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na rozwój projektów wewnętrznych oraz konsolidację polskiego rynku e-commerce" - podała spółka w komunikacie.

"Wejście na giełdę to dla Netmedia kolejny ważny krok w rozwoju. Mamy już czołowe pozycje na rynku rozwiązań informatycznych dla pośredników handlu nieruchomościami i rezerwacji hotelowej online. Chcemy nadal umacniać naszą obecność w tych segmentach, ale przede wszystkim rozwijać nowe produkty. Pomogą nam w tym środki pozyskane z emisji" - powiedział cytowany w komunikacie prezes spółki Andrzej Wierzba.

Spółka liczy, że obecność na GPW przełoży się na większą popularność należących do niej portali Hotele.pl i LocumNet.pl.

Netmedia powstała w 2006 roku z przekształcenia AWP Multimedia Sp. z o.o. Przed przekształceniem w spółkę akcyjną AWP Multimedia Sp. z o.o. w roku 2006 przejęła aktywa firmy Net Travel rozszerzając w ten sposób działalność o segment związany z rynkiem turystycznym.

Netmedia działa w kilku sektorach rynku e-commerce. Głównymi filarami działalności firmy są: kompleksowa obsługa rynku nieruchomości w zakresie informatyki i prezentacji internetowej oraz rezerwacje hotelowe przez internet. Z oprogramowania MLS autorstwa spółki korzystają pośrednicy handlu nieruchomościami w całej Polsce.

W pierwszej połowie 2006 roku Netmedia wypracowała 0,5 mln zł zysku netto i 1,5 mln zł przychodów.

Największy pakiet akcji spółki, bo około 70 proc. posiada prezes Andrzej Wierzba z rodziną. Około 30 proc. walorów należy do wiceprezesa Michała Pszczoły. Nieznaczny pakiet akcji jest też w posiadaniu kilku osób fizycznych.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd 14 września zatwierdziła prospekt emisyjny spółki. Prospektem emisyjnym objętych jest 8.000.000 akcji serii A, do 1.000.000 akcji serii B, do 65.000 akcji serii C oraz prawa do akcji serii B.

Oferującym akcje będzie Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Frima internetowa Netmedia w drodze na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl