SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicis Groupe pozyskała obsługę budżetu reklamowego Frisco.pl

Sklep internetowy Frisco.pl zakończył przetarg na kompleksową obsługę marketingową wybierając do współpracy agencje należące do Grupy Publicis: Zenith, Publicis, LiquidThread, Performics i zespół Data Sicence.

Article

Agencje Zenith, Publicis, LiquidThread, Performics i zespół Data Sciences, zajmą się kompleksową obsługą Frisco.pl od najbliższych kampanii zaplanowanych na wiosnę br.

Wynik przetargu rozbudowuje obecne relacje biznesowe łączące Frisco.pl i Publicis Media od 2016 roku. Dotychczas firma współpracowała z agencją Spark Foundry, która zajmowała się planowaniem i zakupem mediów. Teraz agencje należące do Publicis Groupe w Polsce zajmą się obsługą supermarketu online Frisco.pl w takich obszarach jak strategia, kreacja, planowanie i zakup mediów, analityka biznesowa, performance marketing, digital, marketing automation, partnerstwa biznesowe oraz wsparcie sprzedaży.

- Główny parametrem jakościowym, którego poszukiwaliśmy podczas przetargu były kompetencje z obszaru mobile i cross-device, a także optymalizacja wydatków dzięki multi-channel attribution - mówi Tomasz Michalski, dyrektor ds. komercyjnych Frisco.pl - Ponadto potrzebowaliśmy partnera, który swoimi zasobami pozwoli nam zintegrować bardzo złożony świat digital i e-grocery, zarówno na poziomie mediowym, jak i kreatywnym. Podejście „Power of One” zaprezentowane przez Grupę Publicis w pełni odpowiedziało na nasze potrzeby. Ponadto, ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, przyniosło dodatkowo wiele synergii kosztowych. Do tej pory, dzięki współpracy z podmiotami Grupy Publicis, Frisco.pl stało się liderem rynku utrzymując stały wzrost powyżej 30 proc. rocznie i napędzając całą kategorię e-grocery. Jesteśmy przekonani, że dzięki nowemu podejściu przed nami kolejne lata wspólnych sukcesów - dodaje

Na etapie postępowania przetargowego, Publicis Groupe stworzyła dedykowaną klientowi, wewnętrzną platformę współpracy, łączącą wszystkie kluczowe z punktu widzenia potrzeb biznesowych Frisco.pl kompetencje, zasoby i talenty.

- Wygrana w przetargu Frisco.pl to olbrzymi sukces podejścia „Power of One” Publicis Groupe. Pracując nad wyzwaniami, które postawił przed nami klient wykorzystaliśmy doświadczenie agencji Spark Foundry, LiquidThread i Performics oraz nowe spojrzenie agencji Zenith i Publicis, wspieranych ekspertyzą analityczno-badawczą zespołu Data Sciences. Mogliśmy w ten sposób zaoferować klientowi najbardziej wartościowy dla niego zestaw kompetencji i talentów - mówi Piotr Piętka Co-CEO Publicis Groupe w Polsce.

Wartość budżetu oraz szczegóły dotyczące kontraktu nie zostały ujawnione. Nie podano pozostałych uczestników przetargu.

Dołącz do dyskusji: Publicis Groupe pozyskała obsługę budżetu reklamowego Frisco.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl