SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Publicis Groupe pozyskała obsługę budżetu reklamowego Frisco.pl

Sklep internetowy Frisco.pl zakończył przetarg na kompleksową obsługę marketingową wybierając do współpracy agencje należące do Grupy Publicis: Zenith, Publicis, LiquidThread, Performics i zespół Data Sicence.

Article

Agencje Zenith, Publicis, LiquidThread, Performics i zespół Data Sciences, zajmą się kompleksową obsługą Frisco.pl od najbliższych kampanii zaplanowanych na wiosnę br.

Wynik przetargu rozbudowuje obecne relacje biznesowe łączące Frisco.pl i Publicis Media od 2016 roku. Dotychczas firma współpracowała z agencją Spark Foundry, która zajmowała się planowaniem i zakupem mediów. Teraz agencje należące do Publicis Groupe w Polsce zajmą się obsługą supermarketu online Frisco.pl w takich obszarach jak strategia, kreacja, planowanie i zakup mediów, analityka biznesowa, performance marketing, digital, marketing automation, partnerstwa biznesowe oraz wsparcie sprzedaży.

- Główny parametrem jakościowym, którego poszukiwaliśmy podczas przetargu były kompetencje z obszaru mobile i cross-device, a także optymalizacja wydatków dzięki multi-channel attribution - mówi Tomasz Michalski, dyrektor ds. komercyjnych Frisco.pl - Ponadto potrzebowaliśmy partnera, który swoimi zasobami pozwoli nam zintegrować bardzo złożony świat digital i e-grocery, zarówno na poziomie mediowym, jak i kreatywnym. Podejście „Power of One” zaprezentowane przez Grupę Publicis w pełni odpowiedziało na nasze potrzeby. Ponadto, ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, przyniosło dodatkowo wiele synergii kosztowych. Do tej pory, dzięki współpracy z podmiotami Grupy Publicis, Frisco.pl stało się liderem rynku utrzymując stały wzrost powyżej 30 proc. rocznie i napędzając całą kategorię e-grocery. Jesteśmy przekonani, że dzięki nowemu podejściu przed nami kolejne lata wspólnych sukcesów - dodaje

Na etapie postępowania przetargowego, Publicis Groupe stworzyła dedykowaną klientowi, wewnętrzną platformę współpracy, łączącą wszystkie kluczowe z punktu widzenia potrzeb biznesowych Frisco.pl kompetencje, zasoby i talenty.

- Wygrana w przetargu Frisco.pl to olbrzymi sukces podejścia „Power of One” Publicis Groupe. Pracując nad wyzwaniami, które postawił przed nami klient wykorzystaliśmy doświadczenie agencji Spark Foundry, LiquidThread i Performics oraz nowe spojrzenie agencji Zenith i Publicis, wspieranych ekspertyzą analityczno-badawczą zespołu Data Sciences. Mogliśmy w ten sposób zaoferować klientowi najbardziej wartościowy dla niego zestaw kompetencji i talentów - mówi Piotr Piętka Co-CEO Publicis Groupe w Polsce.

Wartość budżetu oraz szczegóły dotyczące kontraktu nie zostały ujawnione. Nie podano pozostałych uczestników przetargu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Publicis Groupe pozyskała obsługę budżetu reklamowego Frisco.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl