SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Frywolna" BBC

Telewizja BBC została oskarżona o "frywolne" obchodzenie się z otrzymywanymi z opłat licencyjnych pieniędzmi.

W okresie od kwietnia 2007 do marca 2008 roku brytyjski nadawca na przeloty samolotami wydał 10,4 miliona funtów - informuje serwis Brand Republic, powołując się na dane uzyskane w ramach Ustawy o Wolności Informacji (Freedom of Information Act) przez Partię Liberalnych Demokratów.

To co prawda mniej w porównaniu z 10,8 miliona funtów wydanych we wcześniejszych dwunastu miesiącach, ale nakłady na bilety w biznesowej lub pierwszej klasie zwiększyły się z 2,4 do 3,1 miliona funtów.

Rzecznik partii Norman Baker nazwał te koszty "oszałamiającymi", dodając, że pieniądze nie powinny być "rozrzucane naokoło".

"Wewnętrzne wytyczne BBC mówią, że latanie biznesową klasą powinno mieć miejsce tylko w wyjątkowych okolicznościach. Trudno jest uwierzyć, że w jednym roku wyjątkowe okoliczności mogą być warte 3 miliony funtów. Płatnicy opłat licencyjnych mają prawo zakładać, że ich pieniądze nie są frywolnie rozrzucane naokoło. Szefowie BBC muszą mieć pewność, że tam gdzie to możliwe, ich pracownicy korzystają z pociągów zamiast samolotów, a kiedy muszą już latać, to korzystają z najbardziej opłacalnych ofert" - oświadczył Baker.

Na podróże pociągami w okresie kwiecień 2007 - marzec 2008 BBC wydała prawie 5 milionów funtów, z czego 520 tysięcy funtów na bilety w pierwszej klasie. Rok wcześniej całkowita suma wyniosła tutaj 4,8 miliona funtów.

BBC całkowicie nie zgodziła się z zarzutami Partii Liberalnych Demokratów, że pochodzące z opłat licencyjnych pieniądze są marnowane. "Wydatki na loty są przedmiotem surowych analiz i tak naprawdę w ubiegłym roku uległy zmniejszeniu, co pokazuje nasze zobowiązanie do wybierania najkorzystniejszych ofert. Widzowie oczekują od nas jako nadawcy międzynarodowego dostarczania informacji i programów z całego świata, a to nieuchronnie wiąże się z podróżami. Co bardzo ważne, w grę wchodzą tutaj również loty organizowane przez BBC Worldwide, tak więc sugerowanie, że wszystkie te pieniądze pochodzą z opłat licencyjnych, jest błędne" - oświadczyła BBC.

źródło: Brand Republic

  • Więcej informacji:
  • BBC
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Frywolna" BBC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl