SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawca Telewizji Trwam uruchomił witrynę Ostrzegamy.online, współfinansuje ją Ministerstwo Sprawiedliwości

Fundacja Lux Veritatis udostępniła serwis internetowy Ostrzegamy.online opisujący różnego rodzaju zagrożenia. Witryna jest współfinansowana z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, prezes Fundacji Lux Veritatis (fot. PAP / Bartłomiej Zborowski)Article

Na Ostrzegamy.online znajdują się artykuły opisujące różnego rodzaju zagrożenia: ekonomiczne (np. podszywanie się prze oszustów pod ZUS), społeczne (zaginięcia, uzależnienia, przemoc w rodzinie), ekologiczne (smog) i cybernetyczne (wyłudzanie i kradzież danych w internecie).

Podawane są też rady, jak strzec się tych zagrożeń i walczyć z ich konsekwencjami, oraz prezentowane są udostępniane przez państwo narzędzia w tym zakresie: przede wszystkim numery telefonów alarmowych, a także m.in. Regionalny System Ostrzegania, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Niebieska Linia, aplikacja iPolak i system Odyseusz.

Teksty na stronę napisali dziennikarze Radia Maryja Mateusz Wójtowicz, Szymon Kamysz, Mateusz Rzepecki i Wojciech Heron oraz Karolina Gierat, prezenterka pogody w Telewizji Trwam.

Fundacja Lux Veritatis wsparta przez ministra sprawiedliwości

Serwis Ostrzegamy.online przygotowała i prowadzi Fundacja Lux Veritatis, nadawca Telewizji Trwam. U dołu strony znajduje się adnotacja: „Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Jesienią ub.r. Fundacja Lux Veritatis w konkursie Ministerstwa Sprawiedliwości „Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości” uzyskała 416,6 tys. zł na akcję informacyjną „Bądźmy bezpieczni”, a Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - 196 tys. zł na akcję „Masz jedno życie, stop dopalaczom”. W tym pierwszym konkursie dofinansowanie w łącznej kwocie 10 mln zł przyznano ok. 30 podmiotów.

Z kolei w ub.r. Fundacja Lux Veritatis otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości w ramach konkursów dwie dotacje wynoszące łącznie 641,2 tys. zł na działania informacyjne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Z kolei Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej dostała 145,8 tys. zł dofinansowania na projekt w konkursie „Wpływ mediów na wychodzenie z przestępczości”.

Jaka analizowaliśmy szczegółowo w lipcu, w ub.r. wpłaty na Fundację Lux Veritatis określone statutem, czyli darowizny, wyniosły 29,96 mln zł, wobec 33,96 mln zł rok wcześniej. Fundacja oprócz Telewizji Trwam kontroluje dwie spółki geotermiczne: Geotermia Toruń i Uzdrowisko Termy Toruńskie.

Fundacja Lux Veritatis z działalności Telewizji Trwam w ub.r. miała 9,49 mln zł wpływów, wobec 4,77 mln zł w 2016 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nadawca Telewizji Trwam uruchomił witrynę Ostrzegamy.online, współfinansuje ją Ministerstwo Sprawiedliwości

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Ministerstwo nie współfinansuje tylko w porozumieniu z innymi organami okrada suwerena , a on współfinansuje.
odpowiedź
User
ja
Jak nie dać się naciągnąć na wpłatę dla Radia Maryja.
odpowiedź
User
andrzej welna
Czy na tej witrynie pojawiają się ostrzeżenia dotyczące księży pedofilów?
odpowiedź