SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawca Telewizji Trwam uruchomił witrynę Ostrzegamy.online, współfinansuje ją Ministerstwo Sprawiedliwości

Fundacja Lux Veritatis udostępniła serwis internetowy Ostrzegamy.online opisujący różnego rodzaju zagrożenia. Witryna jest współfinansowana z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, prezes Fundacji Lux Veritatis (fot. PAP / Bartłomiej Zborowski)Article

Na Ostrzegamy.online znajdują się artykuły opisujące różnego rodzaju zagrożenia: ekonomiczne (np. podszywanie się prze oszustów pod ZUS), społeczne (zaginięcia, uzależnienia, przemoc w rodzinie), ekologiczne (smog) i cybernetyczne (wyłudzanie i kradzież danych w internecie).

Podawane są też rady, jak strzec się tych zagrożeń i walczyć z ich konsekwencjami, oraz prezentowane są udostępniane przez państwo narzędzia w tym zakresie: przede wszystkim numery telefonów alarmowych, a także m.in. Regionalny System Ostrzegania, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Niebieska Linia, aplikacja iPolak i system Odyseusz.

Teksty na stronę napisali dziennikarze Radia Maryja Mateusz Wójtowicz, Szymon Kamysz, Mateusz Rzepecki i Wojciech Heron oraz Karolina Gierat, prezenterka pogody w Telewizji Trwam.

Fundacja Lux Veritatis wsparta przez ministra sprawiedliwości

Serwis Ostrzegamy.online przygotowała i prowadzi Fundacja Lux Veritatis, nadawca Telewizji Trwam. U dołu strony znajduje się adnotacja: „Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Jesienią ub.r. Fundacja Lux Veritatis w konkursie Ministerstwa Sprawiedliwości „Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości” uzyskała 416,6 tys. zł na akcję informacyjną „Bądźmy bezpieczni”, a Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - 196 tys. zł na akcję „Masz jedno życie, stop dopalaczom”. W tym pierwszym konkursie dofinansowanie w łącznej kwocie 10 mln zł przyznano ok. 30 podmiotów.

Z kolei w ub.r. Fundacja Lux Veritatis otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości w ramach konkursów dwie dotacje wynoszące łącznie 641,2 tys. zł na działania informacyjne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Z kolei Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej dostała 145,8 tys. zł dofinansowania na projekt w konkursie „Wpływ mediów na wychodzenie z przestępczości”.

Jaka analizowaliśmy szczegółowo w lipcu, w ub.r. wpłaty na Fundację Lux Veritatis określone statutem, czyli darowizny, wyniosły 29,96 mln zł, wobec 33,96 mln zł rok wcześniej. Fundacja oprócz Telewizji Trwam kontroluje dwie spółki geotermiczne: Geotermia Toruń i Uzdrowisko Termy Toruńskie.

Fundacja Lux Veritatis z działalności Telewizji Trwam w ub.r. miała 9,49 mln zł wpływów, wobec 4,77 mln zł w 2016 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nadawca Telewizji Trwam uruchomił witrynę Ostrzegamy.online, współfinansuje ją Ministerstwo Sprawiedliwości

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Ministerstwo nie współfinansuje tylko w porozumieniu z innymi organami okrada suwerena , a on współfinansuje.
odpowiedź
User
ja
Jak nie dać się naciągnąć na wpłatę dla Radia Maryja.
odpowiedź
User
andrzej welna
Czy na tej witrynie pojawiają się ostrzeżenia dotyczące księży pedofilów?
odpowiedź
User
MARKETER
Taki sprytny sposób na dofinansowanie biednego Tadka z publicznej kasy😂
odpowiedź
User
Ziut
A czy ta witryna ostrzega przed Rydzykiem i i jego sektą? Bo w takim przypadku, nie miałbym pretensji o wspieranie z jej z budżetu państwa, a nawet dorzuciłbym co nieco z mojej prywatnej kieszeni
odpowiedź
User
Mały
To bardzo wspaniałe, ta witryna mnie ostrzega cały czas! Dobry pomysł.
odpowiedź
User
AS
Rodzina (RM) na swoim, znaczy się na naszym
odpowiedź
User
Wcp
Już w piekle dla radzie jest szykowany wielki kocioł będzie się w nim smazyl 1000 lat
odpowiedź