SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zawadziński, Frankowicz i Trzyna zakładają fundusz venture capital Hard2beat

Przedsiębiorca, founder Piwik PRO Maciej Zawadziński wraz z inwestorami technologicznymi Maciejem Frankowiczem i Konradem Trzyną ogłaszają plany utworzenia funduszu Hard2beat VC o kapitalizacji 80 milionów złotych. 

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

Hard2beat planuje skupić się przede wszystkim na inwestycjach w spółki “DeepTech” opierające swoje rozwiązania na oprogramowaniu. Partnerzy planują zainwestować w ponad 20 firm na przestrzeni najbliższych 3 lat, inwestując do 2 milionów złotych w pierwszej rundzie oraz zwiększając zaangażowanie kapitałowe w najlepszych spółkach nawet do 8 milionów złotych.

- Naszą misją jest pomagać przedsiębiorcom technologicznym w budowaniu rentownych, zrównoważonych biznesów. W odróżnieniu od większości funduszy VC nie chcemy za wszelką cenę szukać skali i szybkich wzrostów. Szukamy w founderach przede wszystkim świadomych partnerów, którzy rozumieją, że budowanie biznesu to maraton a nie sprint - powiedział Maciej Frankowicz, partner zarządzający Hard2beat

Fundusz współtworzy Maciej Zawadziński - wrocławski przedsiębiorca, który rozwinął już w swojej karierze trzy spółki technologiczne. Ostatnia transakcja wyjścia z Piwik PRO była zrealizowana pod koniec 2023 przy wycenie przedsiębiorstwa przekraczającej 220 milionów złotych.

- Jako przedsiębiorca przechodziłem kilkukrotnie trudną i pełną wyzwań drogę rozwijania biznesu od początku. Do tej pory wykorzystywałem tak zdobyte doświadczenie wspierając spółki, w które zainwestowałem jako anioł biznesu. Utworzenie funduszu jest dla mnie naturalnym krokiem w rozwoju dotychczasowej działalności inwestycyjnej - powiedział Maciej Zawadziński, partner zarządzający Hard2beat. 

Maciej Frankowicz i Konrad Trzyna zarządzali funduszem Shape VC

Pozostali partnerzy Hard2beat - Maciej Frankowicz i Konrad Trzyna - do tej pory zarządzali funduszem Shape VC, który w latach 2019-2023 zainwestował w 36 startupów w ramach programu BRIdge Alfa. Wśród inwestycji Shape VC są spółki takie jakie Aether Biomedical, AdTonos czy Dynamic Air Cooling.

“Wraz z zakończeniem okresu inwestycyjnego w Shape VC i dokonaniem pierwszych wyjść z naszych spółek portfelowych wiedzieliśmy już, że chcemy kontynuować działalność inwestycyjną. Uznaliśmy, że dla dalszego rozwoju przydatne będzie uzupełnienie naszego zespołu o kogoś posiadającego nowe dla nas, typowo founderskie umiejętności i doświadczenie - stąd udział w funduszu Macieja Zawadzińskiego. Wierzymy, że to unikalne połączenie predyspozycji i kwalifikacji w naszym zespole przełoży się na wiele udanych inwestycji i duże zwroty dla przyszłych inwestorów - powiedział Konrad Trzyna, partner zarządzający Hard2beat. 

Zarządzający Hard2beat są na etapie poszukiwania inwestorów prywatnych oraz planują udział w programie PFR Starter organizowanym przez PFR Ventures. Celem programu jest m.in. rozwój rynku venture capital w Polsce i budowa nowych zespołów zarządzających wyspecjalizowanych w inwestycjach seed i pre-seed oraz zachęcenie inwestorów prywatnych do dokonywania inwestycji w fundusze VC. Stąd inwestorom prywatnym w fundusze PFR Starter przysługuje prawo do 2,5-krotnej asymetrii zysku względem udziału w kapitalizacji funduszu.

Dołącz do dyskusji: Zawadziński, Frankowicz i Trzyna zakładają fundusz venture capital Hard2beat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl