SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fuzja spółek platformy nc+ zakończy się w wakacje

Spółki ITI Neovision i Canal+ Cyfrowy, będące obecnie operatorami platformy cyfrowej nc+, latem tego roku połączą się w jedną firmę - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

ITI Neovision to dawny właściciel platformy n, a Canal+ Cyfrowy - Cyfry+. Obie spółki formalnie nadal działają, odpowiadając razem za funkcjonowanie powstałej w marcu ub.r. w wyniku fuzji platformy nc+. Docelowo jednak podmioty te połączą się w jedną firmę.

- Poszczególne etapy fuzji prawnej są realizowane zgodne z harmonogramem, który zakłada połączenie w jedną spółkę na przełomie pierwszej i drugiej połowy br. - mówi Wirtualnemedia.pl Arkadiusz Mierzwa, dyrektor komunikacji i PR w nc+. Dodaje, że połączenie ITI Neovision i Canal+ Cyfrowy w jedną spółkę jest procesem stricte administracyjno-prawnym, niemającym przełożenia na samych abonentów.

Restrukturyzacja obu firma związana z fuzją platform n i Cyfry+ została już zakończona. Od grudnia ub.r. ich siedzibą jest dawny budynek Canal+ Cyfrowego, zlokalizowany w Warszawie przy ul. Sikorskiego, do którego przeniosły się osoby zatrudnione w ITI Neovision (jej siedziba mieściła się przy ul. Kłobuckiej - więcej na ten temat).

Większościowym udziałowcem spółek tworzących platformę nc+ jest Grupa Canal+, posiadająca 51 proc. udziałów. 32 proc. należy do TVN, a pozostałe 17 proc. do UPC Polska. Zarządami ITI Neovision i Canal+ Cyfrowego kieruje Julien Verley.

Platforma nc+ na koniec ub.r. miała 2,2 mln abonentów (dowiedz się więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fuzja spółek platformy nc+ zakończy się w wakacje

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dystrybutor kontentu
Oby oznaczało to też ujednolicenie systemu dostępu warunkowego i początek wycofywania z użycia kart Cameleon po byłej Cyfrze+. Już nie mogę się doczekać dnia, w którym nc+ ogłosi definitywny koniec największej głupoty popełnianej przez kilkanaście lat przez Cyfrę+ (nieparowane karty, przyzwolenie na używanie dekoderów niededykowanych czy wprowadzony pod koniec 2010 roku absurdalny pseudomultiroom oparty na dwóch niezależnych kartach, które mogą być użyte nie tylko na terenie jednego gospodarstwa domowego). Pora skończyć z cwaniakami, którzy kupowali abonament za ponad 100 zł i dzielili się uprawnieniami z kilkoma osobami, jak też z tymi, którzy na swoich niededykowanych dekoderach zgrywali sobie kontent HD z kanałów premium, co jest bardzo niepożądane przez właścicieli kontentu. Nieparowane karty muszą odejść do lamusa i na szczęście powoli na całym świecie odchodzą. W dzisiejszych czasach kontent w płatnej telewizji musi być zabezpieczony i nie ma zmiłuj. Najlepsze zabezpieczenie kontentu i brak możliwości nielegalnego skopiowania go w jakości HD daje tylko dedykowany dekoder sparowany z kartą, z wyjściem HDMI zabezpieczonym protokołem HDCP oraz z zabezpieczonymi nagranami na twardym dysku niemożliwymi do przeniesienia w zdekodowanej postaci na komputer. Parowany sprzęt daje platformie zdecydowanie lepszą pozycję w negocjacjach z dostawcami kontentu, bo platforma może zagwarantować, że kontent będzie należycie chroniony.

Nowi abonenci nc+ na szczęście już nie mają możliwości wzięcia karty Cameleon po Cyfrze+, dla nowych abonentów są dedykowane dekodery parowane z kartą. Zostali tylko byli Cyfroplusowicze, którym po migracji do nc+ na razie pozwolono zachować Cameleony. Ale nc+ na pewno za jakiś czas dojrzeje do decyzji o wycofaniu nieparowanych Cameleonów i obowiązkowej wymianie sprzętu na dedykowany. To nie jest pytanie "czy", to jest pytanie "kiedy"? Oby jak najszybciej! Zresztą nc+ nie będzie miała wyboru, ponieważ naciski ze strony dostawców kontentu są i będą coraz silniejsze.
11 22
odpowiedź
User
Kurdupel
Pod warunkiem, że wszyscy abonenci Cyfry+ i n wypowiedzą umowy.

P.S.
Jestem abonentem Cyfry+ i mam pakiet za 65 złotych miesięcznie. Zaoferowali mi to samo za 79 złotych mówiąc, że to dla mnie lepsza oferta. W zamian dostanę kilka nowych kanałów, które mnie w ogóle nie interesują. Negocjujcie ceny, bo skończyło się na 69 złotych.
11 8
odpowiedź
User
4st5
"dystrybutor kontentu" napisał(a):

Kontent srontent. Ale bełkot!
13 8
odpowiedź
User
HGW
Proponuję pozbyć się w pierwszym rzędzie wspaniałego zarządu...same darmozjady.
12 8
odpowiedź
User
Baca
Są bliscy udowodnienia, że 1+1 =1 to w szczególności w zakresie ilości abonentów.
10 9
odpowiedź