SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

G+J stawia na Warszawę

Mario Husten obejmuje nowo utworzone stanowisko Prezesa G+J na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią.

Departament Międzynarodowych Magazynów G+J (G+J`s International Magazines division) konsoliduje swoje działania wydawnicze w środkowej i południowo-wschodniej Europie.

  Od lutego 2006 r. Mario Husten  obejmuje nowo utworzone w strukturach G+J stanowisko Prezesa na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią i będzie nadzorował działania wydawnicze prowadzone w tym regionie ze swojego biura w Warszawie - poinformowano w komunikacie prasowym.

Mario Husten zachowuje tytuł Wiceprezesa Departamentu Międzynarodowych Magazynów G+J (Executive Vice President – G+J`s International Magazines), a jego przełożonym pozostaje Dr. Torsten-Joern Klein, Prezes tegoż Departamentu. Dyrektorem finansowym (CFO – Chief Financial Officer) na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią zostaje Michael Voss, pełniąc również nadal dotychczasowe obowiązki Dyrektora Zarządzającego greckiej spółki G+J, Daphne Communications.

Jak podano w komunikacie G+J zdecydował się na tę restrukturyzację, aby stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju firmy. W Grecji, Serbii, Chorwacji i Słowenii G+J ma już spółki joint venture. Z dużym powodzeniem G+J wydaje w Chorwacji magazyn GEO. Wydawca ma nadzieję wejść na nowe rynki w tym regionie i utworzyć nowe spółki lub przejąć już istniejące.

Dr. Torsten-Joern Klein: „Region Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej uważany jest za strategiczny dla rozwoju G+J i dlatego postanowiliśmy skierować tam nasze wzmożone działania. Biorąc pod uwagę odnoszone sukcesy i silną pozycję wydawnictwa G+J w Polsce, było to dla nas oczywiste, że siedziba Mario Hustena będzie się znajdowała w Warszawie”.

Mario Husten (38 l.), doświadczony dziennikarz ekonomiczny FAZ (Frankfurter Allgemeinen Zeitung) w 1994 r. dołączył do G+J jako asystent Zarządu. W 1996 r. mianowany został na stanowisko Dyrektora Zarządzającego słowackiego dziennika „NOVÝ CAS”. Od 1998 r. kierował wszystkimi międzynarodowymi działaniami G+J związanymi
z dziennikami (w Słowacji, Rumunii i Serbii i na Węgrzech). Na początku 2004 r. został Wiceprezesem Departamentu Międzynarodowych Magazynów G+J.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: G+J stawia na Warszawę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl